Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Конкурс

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 28
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 7:45 am

Тимот на форумот избра дзајнер кој ке се грижи за логото на овој форум, тоа е членот resistire зад кој се наоѓа Игор мислам дека го знаете... се договоривме да прави лого со слики кој само тимот на форумов може да ги добие и кој ретко може да се најдат по страниците на нет БАР ОРИГИНАЛ какви што ги имам! очекувајте ново лого наскоро...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Tea
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8087
Age : 24
Location : Некаде низ Аеродром =)
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 7:48 am

oks edvaj cekam da go vidam novoto logo ama ova logo e super kolku se smo slatki Mar y Thiago ali ni treba promena ;)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://teu6ka.hi5.com
NateArchibald
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 6467
Age : 24
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 9:19 am

Па добро може ново лого околу средината на септември крајот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Monika
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2048
Age : 23
Location : En la casa de los Inchausti
Registration date : 2008-07-12

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 11:11 am

Super vi se na site sto imate napraveno.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 28
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 11:34 am

новото лого е направено, промената се случи толку брзо затоа што треба вкусовите на сите да се задоволат не се само мар и тијаго ликови од ангели


- логово е дело на resistite Игор

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
!v()n@
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5090
Age : 24
Location : Струга бее.... xD
Registration date : 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 11:37 am

haha ne ocekuvav vakvo logo ama super e malce promena hh
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 28
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 11:38 am

никој не очекуваше вакво лого тоа и е финтата

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Monika
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2048
Age : 23
Location : En la casa de los Inchausti
Registration date : 2008-07-12

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 11:39 am

Hehe super e novoto logo, bas me iznenadi zosto ne ocekuvav ovie da gi vidam.
Lele Jems kakov e
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Allen Cruz
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 10053
Age : 26
Location : Некаде далеку со Мар!
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 12:04 pm

super e logoto, samo menete go povise za da bide pointeresno, oti ima dosta sliki, sekoj den moze razli4na makar i da se povtori nekoja nekoj pat.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mkzabava.net
NateArchibald
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 6467
Age : 24
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 12:37 pm

Одлично... Игор секоја чест
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Strumfce
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2420
Age : 23
Location : Aerodrom =)
Registration date : 2008-07-12

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 4:14 pm

woww top e .... 15 minuti sum na forumov i ne zabelezav deka logovo e smeneto...haha
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://strumfcetooo.hi5.com
Tea
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8087
Age : 24
Location : Некаде низ Аеродром =)
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 4:22 pm

lele hahahhahahaahah
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://teu6ka.hi5.com
Strumfce
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2420
Age : 23
Location : Aerodrom =)
Registration date : 2008-07-12

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 21, 2008 4:36 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://strumfcetooo.hi5.com
Elyy
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 113
Registration date : 2008-08-17

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Саб Aвг 23, 2008 4:52 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
elen4e
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 1069
Age : 24
Location : Kissin` with Lleca
Registration date : 2008-08-01

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Саб Aвг 23, 2008 3:32 pm

:6576:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://elen4e14.hi5.com
Rebeka*
Баниран
Баниран
avatar

Female
Број на мислења : 4574
Age : 23
Location : F.A. ;)
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Саб Aвг 30, 2008 4:47 am

hahahahha
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tatjana
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7378
Age : 22
Location : БИТОЛА
Registration date : 2009-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Пон Мај 11, 2009 1:17 pm

Strumfce напиша:
woww top e .... 15 minuti sum na forumov i ne zabelezav deka logovo e smeneto...haha
hehe
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Allen Cruz
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 10053
Age : 26
Location : Некаде далеку со Мар!
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Пон Мај 11, 2009 1:24 pm

Јас би предложил ние членовите да правеме лого-а... и администраторите да ги менат на 1 недела оние подобрите... пошто Крис не се уклучува многу често... Ана-Марија нека праве муабет со него да и дозволи да ги мене она... што викате?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mkzabava.net
Ana-Marija
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6499
Age : 24
Location : Canada
Registration date : 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Пон Мај 11, 2009 1:26 pm

логото го прави само он и мислам дека не би се согласил од некој друг
еднаш имаме правено муабет во врска со тоа но тој ги знае големините и некои такви ствари за логото и мислам дека одлични лога сме имале до сега и нема потреба често менување
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NateArchibald
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 6467
Age : 24
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Пон Мај 11, 2009 2:51 pm

Ana-Marija напиша:
логото го прави само он и мислам дека не би се согласил од некој друг
еднаш имаме правено муабет во врска со тоа но тој ги знае големините и некои такви ствари за логото и мислам дека одлични лога сме имале до сега и нема потреба често менување

Нашите членови прават милион пати болји логоси од него, но сепак негово право е :илли: А овој ми е предебилен веќе, не сме зима оваа бојата уште на зимо наликува, глупости, наместо да се ангаржирате :ерхгф:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ana-Marija
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6499
Age : 24
Location : Canada
Registration date : 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Пон Мај 11, 2009 3:58 pm

па јас не смеам да менубам ништо и иам зборено со Крис и се договоривме да го смени скинот али еве уште не е сменет.И сигурно има добра причина зошто го нема на форумот а Боби ај плс да не почнуваме....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NateArchibald
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 6467
Age : 24
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Пон Мај 11, 2009 4:25 pm

Ana-Marija напиша:
па јас не смеам да менубам ништо и иам зборено со Крис и се договоривме да го смени скинот али еве уште не е сменет.И сигурно има добра причина зошто го нема на форумот а Боби ај плс да не почнуваме....

Океј, не сакам да се карам со тебе поради некоја личност
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 22
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Нед Мај 24, 2009 1:21 am

eve edno logo ...

mene ne mi se sviga
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 28
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Нед Мај 24, 2009 8:25 am

Nathaniel Archibald напиша:
Ana-Marija напиша:
логото го прави само он и мислам дека не би се согласил од некој друг
еднаш имаме правено муабет во врска со тоа но тој ги знае големините и некои такви ствари за логото и мислам дека одлични лога сме имале до сега и нема потреба често менување

Нашите членови прават милион пати болји логоси од него, но сепак негово право е :илли: А овој ми е предебилен веќе, не сме зима оваа бојата уште на зимо наликува, глупости, наместо да се ангаржирате :ерхгф:

Ти немаш ама баш никакво право да се мешаш во дизајнот на форумот како и неговото лого, моите логоа што досега биле тука се толку професионално направени што смешно е да се споредат со оние кој ги гледам овде поставени кој не се ништо повеќе од обични слики поминати во евтините слоеви во Фотошоп, ако сум во пријателски односи со многу од членовите тука, и ако имам возраст блиска до вашата не ви дава право толку да се мешате во се па и во естетскиот дел на форумов кој е само моја работа, ни најмалку ваша...

најди ми еден форум каде што е дозволено членовите да си прават логоа и да си ги поставуваат горе... хахаха смешно... се гледа дека немаш никакво искуство во она што значи водење на форум, да знаеше нешто од тоа до сега ке си изградеше некој свој проект, и ке немаше време константно да ги критикуваш моите


за посвеж дизајн на овој форум е веќе размислувано и се работи на тоа, ти не мораш да се грижиш за тоа, грижи за онаа работа која ти е доделена, но ако ти е многу може и да ти се одземе

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
tatjana
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7378
Age : 22
Location : БИТОЛА
Registration date : 2009-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Нед Мај 24, 2009 8:33 am

LUGE ZA MENE I LOGOTO I SE E SUPER EDNOSTAVNO FORUMOT E SUPER
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   

Вратете се на почетокот Go down
 
Конкурс
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: