Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Конкурс

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 28
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 2:24 pm

Од денес се отвара конкурс, почнете да правите лого за форумов и тоа ке стои една недела на чело на форумов, а со тоа секако добивате и ранг на дел од тимот на форумов како дизајнер

ако ве бива за ова повелете покажете се, димензиите пожелно е да бидат слични на овие или 700x200 и на него да пишува АНГЕЛИ ФАН КЛУБ другото е ваша желба кој ке стои на него...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:04 pm

Aham, konkursot e super.
Samo sto jas za zal takvi raboti ne znam mnooogu da pravam :D

Sakam da prasam , t.e. da dadam predlog:

Moze li da otvorime konkurs za najdobro izraboten blog za ANGELI ???
Da se pravi na PICZO, FREEWEB ili slicno...???
Вратете се на почетокот Go down
!v()n@
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5090
Age : 24
Location : Струга бее.... xD
Registration date : 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:05 pm

daaa mozeeeeeeeeeee
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tea
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8087
Age : 24
Location : Некаде низ Аеродром =)
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:06 pm

Piczo i hi5 ima samo treba da se postavat i da se doizrabotot mislam oficijalno piczo vo mk i oficijalen hi5 vo mk :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://teu6ka.hi5.com
Strumfce
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2420
Age : 23
Location : Aerodrom =)
Registration date : 2008-07-12

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:08 pm

aj ke probam neso da napraam so slikive so gi imam :дфх:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://strumfcetooo.hi5.com
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:11 pm

da...znam za hi5...ako e toa sto mi e friend...a za piczo...sto znam...jas sakav da izrabotam edno piczo ama ete koga vekje ima...moeto ne mora da bide OFICIJALNO :D
Вратете се на почетокот Go down
Tea
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8087
Age : 24
Location : Некаде низ Аеродром =)
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:12 pm

vaka hi5 go nema nikoj vo friends uste ne e dopraveno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://teu6ka.hi5.com
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:15 pm

aaa ok dobro... :D
a koj go ima toa pravo da pravi OFICIJALNO demek?
Znae li nekoj so e toa oficijalno ?
Вратете се на почетокот Go down
Tea
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8087
Age : 24
Location : Некаде низ Аеродром =)
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:18 pm

hhahaha pa ima hhhhhhhhhhhh znam i eve sea e oficijalno vo mk nikoj nema do sea napraeno pa asto da ne hhhhhhh
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://teu6ka.hi5.com
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:19 pm

ama sto ti e tebe bre?
zamisli eve da receme napravam jas i recam OFICIJALNO HI5 ZA MAKEDONIJA.
I od kaj ke znaat dali e ili ne e ?
Вратете се на почетокот Go down
!v()n@
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5090
Age : 24
Location : Струга бее.... xD
Registration date : 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:19 pm

jas tea i simona pravime hi5 i piczo
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tea
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8087
Age : 24
Location : Некаде низ Аеродром =)
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:22 pm

oficijalni hh
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://teu6ka.hi5.com
!v()n@
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5090
Age : 24
Location : Струга бее.... xD
Registration date : 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:22 pm

da
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:24 pm

Epa stom ti Tea i Simona pravite-mora da e oficijalen
Вратете се на почетокот Go down
!v()n@
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5090
Age : 24
Location : Струга бее.... xD
Registration date : 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:27 pm

:дфх: :дфх: :дфх:
pa.......
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tea
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8087
Age : 24
Location : Некаде низ Аеродром =)
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:27 pm

lelelel hahahahahahahahh
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://teu6ka.hi5.com
**Dadi4ka**
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 1104
Age : 24
Location : Strumica
Registration date : 2008-06-25

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 4:32 pm

eve eden ne e nesto posebno ama go napraviv nabrzina
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 28
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Чет Aвг 14, 2008 5:32 pm

добар е, мило ми е што си се потрудила ИНАКУ САКАМ ДА ПОЈАСНАМ НЕШТО

ОФИЦИЈАЛНО е кога некој ке направи нешто и има права за тоа или поточно е негово

пример:

популарен пејач еве да речеме Justin Timberlake значи може да има милион страни насекаде направени за него и можат да бидат поубави од неговата но тие никогаш нема да бидат официјални освен онаа за која тој платил да ја направат, или пак ако он нема страна а има многу изработени за него од фановите он ке биде без официјална веб страна! значи hi5 профил јас можам да си наречам дека е официјален САМО МОЈОТ, можам да направам уште 100 и да напишам на нив дека се официјални но тие нема да бидат... знам дека на форумов пишува дека е официјален но тоа е така ставено бидејки е единствен но сепак не е ОНАКА официјален!


------------------------------

а за конкурсот за профили за АНГЕЛИ ке направиме ако сакате, секој си има право да си покаже што знае

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Саб Aвг 16, 2008 8:16 pm

moze konkurs za piczo?


jas pocnav da pravam piczo samo ne sakam da vi pokazuvam kako izgleda zatoa sto se uste e rano i imam mnogu idei koi sekojdnevno gi realiziram.
baska nemam saglamen domen za ime na stranata...zafateno e sve so e polesno i poblisku do imeto na serijata.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 28
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Нед Aвг 17, 2008 12:21 pm

ајде бе правете профили па ке бираме најубав може? со се ова што го правиме само ја зголемуваме популарноста на АНГЕЛИ правиме секаде да ги гледаат

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Нед Aвг 17, 2008 1:28 pm

Dobro jas na koj zboruvam?
Kazuvam deka pravam PICZO.com a ne HI5.com profil!!!


Jas do vecerva ne, ama se nadevam deka do utre vecer ili do vtornik ke go objavam mojot PICZO ANGELI sajt pa da vidite kako vi se dopagja,ok?

Ili pak ke se odredi rok od vreme pa site vo eden den da podneseme?
Aj objasni ROYAL :D
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 28
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Нед Aвг 17, 2008 1:41 pm

добро де никој не рече дека ке правиш HI5 кој што направи нека постави тука до другата недела договорено?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Нед Aвг 17, 2008 1:44 pm

Ne poso PROFIL se pravi na HI5 a blog t.e. nekoj vid na web-stranica se prai na PICZO.com i zatoa taka izreagirav.

Do slednata nedela (nedela kako den,taka ? ) da se postavi moze?
SUPER !
Do togas jas veruvam deka ke go napravam tip-top.

Pozz
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 28
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Нед Aвг 17, 2008 2:20 pm

да, за да си имате време

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Конкурс   Нед Aвг 17, 2008 4:36 pm

epa odlicno!!!
Blagodaram za poddrskata.
Ajde, bas bi sakal da znam dali ima uste nekoj koj raboti na nesto vakvo?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Конкурс   

Вратете се на почетокот Go down
 
Конкурс
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: