Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Сакам да го сменам мојот ник..

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Monna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7714
Age : 28
Registration date : 2009-05-25

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:17 am

Фалааааа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
foreveryoung.x
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4873
Age : 21
Location : Hogwarts, Hogwarts, Hoggy Warty Hogwarts. ^^
Registration date : 2010-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:19 am

mozhe vaka? *Ikky.Esposito ?

_________________

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 28
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:19 am

analia forever напиша:
hhhhh тогаш на мене нека си остане вака ааа бтв заш не може со срценца коа некој имаат????

Кој има со срциња?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Monna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7714
Age : 28
Registration date : 2009-05-25

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:20 am

Euge
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
SummerPrincess*
Топ постер
Топ постер


Female
Број на мислења : 7932
Age : 27
Registration date : 2009-07-23

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:20 am

Ovaa Euge ima so srcinja eve go nikot

♥ Euge ♥
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Monna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7714
Age : 28
Registration date : 2009-05-25

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:21 am

Да...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:23 am

da ♥ Euge ♥ ima nik so srcinjaa
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
Monna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7714
Age : 28
Registration date : 2009-05-25

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:24 am

Ок,ок доволно кажавме,сега Chris знае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TeahPayne♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 16324
Age : 20
Location : in wonderland. <3
Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:25 am

Крис те молам најмногу на свет да ми го смениш во Thea*
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.casi-angeles-macedonia.piczo.com
foreveryoung.x
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4873
Age : 21
Location : Hogwarts, Hogwarts, Hoggy Warty Hogwarts. ^^
Registration date : 2010-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:27 am

falaaaaaaaaaa ti mnoguu!

_________________

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kin4e.Thiaguella <3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2528
Age : 22
Registration date : 2009-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:27 am

Тенкс Cris
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
PajarillaEsposito
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8046
Age : 21
Registration date : 2009-10-15

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:33 am

те молам мене ако може

Lali.Esposito


Последната промена е направена од lara casi angeles на Саб Мар 13, 2010 9:54 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shhz.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4136
Age : 22
Location : Amsterdam ;)
Registration date : 2010-02-06

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:34 am

а мене може во MarianaEsposito ?!


Последната промена е направена од Kathiie* на Саб Мар 13, 2010 9:59 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anamariia x3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6607
Age : 106
Location : inn .. wonderland <3
Registration date : 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:35 am

Крис,кога ќе бидеш слободен,без обрвски,кога ќе ти биде многу досадно ќе може ли да ми го смениш никот?Во
AnnaMarija*
Ама немора сега..кога ти ќе сакаш и да не сакаш пак добро..Поз!
Ама прво да и го смениш на теичка зошто она многу сака да и го смениш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2964
Age : 21
Location : Во заборав ...
Registration date : 2009-04-27

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:49 am

Крис те молам те молам што побрзо не ми го приваќаше никот ми правеше проблеми да ми го вратиш стариот ник.Те молам ко Бога! Повеќе ништо не барам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Victorian.
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3181
Age : 22
Location : Недојдија
Registration date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 9:56 am

И јас би сакала да ми го смените никот (секако ако не е проблем)
Ако ги менувате јас сакам во Vekky
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
_Annie_
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 86
Age : 20
Registration date : 2010-02-27

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 10:01 am

_Annie_ напиша:
Јас сакам во _Annie_

фала
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emma.snape.arashi~
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9020
Age : 22
Location : Нарниа.
Registration date : 2009-12-26

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 10:15 am

фала што ми го сменавте никот а ти _Annie_ беше недопирлива?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arashiscorner.blogspot.com/
TeahPayne♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 16324
Age : 20
Location : in wonderland. <3
Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 10:16 am

Фала многу Крис!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.casi-angeles-macedonia.piczo.com
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 22
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 10:18 am

може мојот да ми го смените во Dusica*
????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anamariia x3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6607
Age : 106
Location : inn .. wonderland <3
Registration date : 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 10:19 am

Фала премногу Крис
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shhz.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4136
Age : 22
Location : Amsterdam ;)
Registration date : 2010-02-06

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 10:20 am

Фала криссс
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tomlinson♥
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 24604
Age : 20
Registration date : 2009-10-11

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 10:23 am

Крис те молам сменими го во КimeDelEsposito фала однапред

_________________

.♥serenate♥.
Spoiler:
 


Последната промена е направена од kim4eangeli на Саб Мар 13, 2010 10:26 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
waldorf~bass.♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4498
Age : 20
Location : New York
Registration date : 2009-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 10:24 am

Може мене да ми го смените во Angel.Esposito ???

_________________


te amare por siempre...♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 22
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   Саб Мар 13, 2010 10:29 am

Еј Крис фала стварно највише!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Сакам да го сменам мојот ник..   

Вратете се на почетокот Go down
 
Сакам да го сменам мојот ник..
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: