Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дизајн, Изглед и Лого на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 23
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Мај 03, 2011 7:37 am

Ммм.. свиѓа ми се воа новото шо е, ко да пишеш некое мислење. Јако е.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 5:41 am

САКАМ НОВ СКИН
И ЛОГО
:$
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#unforgivable.
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6821
Age : 21
Registration date : 2009-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 5:41 am

Now|mA.Criмinal напиша:
САКАМ НОВ СКИН
И ЛОГО
:$

_________________

Un labrinto sin final donde me pierdo
y corro y corro sin parar y no te encuentro
y aunque de vos quiera escapar siempre me acuerdo
que existe en mi un lugar donde te tengo.♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 6:37 am

chocoholic.x3 напиша:
Now|mA.Criмinal напиша:
САКАМ НОВ СКИН
И ЛОГО
:$
Вратете се на почетокот Go down
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 6:51 am

Todoroska♥ напиша:
chocoholic.x3 напиша:
Now|mA.Criмinal напиша:
САКАМ НОВ СКИН
И ЛОГО
:$
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 7:01 am

Сите сакаме.
Ама ве молам ставете ги сите и оние од прва сезона по главните..
Оваа е форум за целата серија, а не само за бенндот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 7:14 am

Јас мислам дека на логото треба да ги има Teen Angels+Вале. Да не се трупат ликови...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 7:54 am

~Логото да се промени (ако сакате го чувам psd-можам да ја сменам само позадината) или пак нешто од видот на тоа во оф топик
~Скинот да биде плав
~Горе иконките за лични пораки etc. да се променат - да се внесат различни бои
~Нова тема|Одговор да се промени.
~Нови мислења, нема нови мислења... CHANGE!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 20
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 7:56 am

да да да да!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:04 am

се да се смени и друга боја да биди
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:19 am

Now|mA.Criмinal напиша:
Јас мислам дека на логото треба да ги има Teen Angels+Вале. Да не се трупат ликови...

Ама Андреј оваа е форум за цела серија не само за нив .
тука има теми и за нив, се зборува за нив!
Мислам дека треба да се стават овие што се насегашното и Сиело, Нико и Малвина и Паз секако.
Ставена е Хоуп, а овие не се ставени а поглавни улоги имаат. ;)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
foreveryoung.x
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4873
Age : 21
Location : Hogwarts, Hogwarts, Hoggy Warty Hogwarts. ^^
Registration date : 2010-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:21 am

Now|mA.Criмinal напиша:
Јас мислам дека на логото треба да ги има Teen Angels+Вале. Да не се трупат ликови...

и јас мислам така, пошто секој си продолжи по свој пат, доста се Тинс и Еухе.. И плус коа беше третата сезона имаше само од Тинс и од Паз и Камило, ги немаше Вале, Тефи, итн...

_________________

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:23 am

Eпа да ама сега завршија сите сезони.
Како сакате правете ама не се сложувам..
Стојам зад онаа оваа не е форум само за нив!
Ако се стaваат само Тинз тогаш и Еуге не е потребна ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zaynmalik x3
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 17196
Age : 24
Location : London x3
Registration date : 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:36 am

Сепак 4та сезона не е уше ни почната ни завршена кај нас.
Така да логото нека ги има сите ликови шо беа главните.Сијело,Нико,Мар,Тијаго,Тефи,Рама,Тачо,Хазмин,Вале,Начо,Мелоди,Леон,Симон,Хоуп,Хустина.А после ко ќе заврши 4та сезона нека бидат новите Тинс.

_________________

♥.LanaParrilla.♥
♥you're my biggest idol, my inspiration,my life♥
stay true to yourself and never change for anyone♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:43 am

Ilaceva♥ напиша:
Сепак 4та сезона не е уше ни почната ни завршена кај нас.
Така да логото нека ги има сите ликови шо беа главните.Сијело,Нико,Мар,Тијаго,Тефи,Рама,Тачо,Хазмин,Вале,Начо,Мелоди,Леон,Симон,Хоуп,Хустина.А после ко ќе заврши 4та сезона нека бидат новите Тинс.

се согласувам со Вале ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:46 am

епа нема врска ако не е завршена ние не ке чекаме цела вечност
треба само од teen angels 2011 според мене
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:47 am

Зашто не разберете.
Оваа не е форум само за нив ако е така боље избришете теми за другите ликови што да ви кажам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:49 am

ама заврши серијата нема шо да се пиши за нив повекето се заборавени
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:50 am

Oh, боже.. Марија како се заборавени..
Како и да не од кај тоа.. Ако ти си ги заборавила јас и многу членови од тука не сме ги!
Уште еднаш правете како што сакате али не е фер така! Не доликува оваа не е форум само за Мар, Гас, Нико и Питт!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zaynmalik x3
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 17196
Age : 24
Location : London x3
Registration date : 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:51 am

Абе разбери оти у Аргентина е завршена не значи одма мора да се новите Тинс.
Кај нас сеуште не е ни почната,сепак ова е МАКЕДОНСКИ ФОРУМ ЗА АНГЕЛИ,на Аргентински.

_________________

♥.LanaParrilla.♥
♥you're my biggest idol, my inspiration,my life♥
stay true to yourself and never change for anyone♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:53 am

Aма како можете да кажете дека се заборавени? Ете тоа не ми е јасно и најмнгоу тоа ме погоди..Јас сум фан на Еми и Нико ако некои од тука се фанови на Лали и Питт и колку нив им значи да ги гледат Лали и Питт на логото и мене ми значи да ги видам Еми и Нико!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zaynmalik x3
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 17196
Age : 24
Location : London x3
Registration date : 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:55 am

Си останувам на моето.Додека не почне и заврши 4та сезона на логото да се Сијело,Нико,Мар,Тијаго,Тефи,Рама,Тачо,Хазмин,Вале,Начо,Мелоди,Леон,Симон,Хоуп,Хустина,сепак некои се 3 сезони у серијата,не смеат да бидат заборавени.
А ко ќе заврши нека бидат Тинс 2011.Така е најправедно.

_________________

♥.LanaParrilla.♥
♥you're my biggest idol, my inspiration,my life♥
stay true to yourself and never change for anyone♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:56 am

Ама нели оваа лого што е сега е од 4 сезона?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zaynmalik x3
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 17196
Age : 24
Location : London x3
Registration date : 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:57 am

Да,ама сепак фалат уше ликови.

_________________

♥.LanaParrilla.♥
♥you're my biggest idol, my inspiration,my life♥
stay true to yourself and never change for anyone♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Јун 24, 2011 8:59 am

.маринковиќ. напиша:
Oh, боже.. Марија како се заборавени..
Како и да не од кај тоа.. Ако ти си ги заборавила јас и многу членови од тука не сме ги!
Уште еднаш правете како што сакате али не е фер така! Не доликува оваа не е форум само за Мар, Гас, Нико и Питт!

океј колку што знам никој не пиши за Сиело Камило Тефи Каридад итн
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дизајн, Изглед и Лого на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: