Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дизајн, Изглед и Лого на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Poli love
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3340
Age : 33
Location : Во Аргентина со пабло мартинез
Registration date : 2009-10-09

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 6:26 am

Apostolovska♥ напиша:
Преубаво е :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kogalisjata.forummk.com/
#tinnastyles.♥
Помошник Админ
Помошник Админ
avatar

Female
Број на мислења : 16813
Age : 22
Registration date : 2009-05-06

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 6:47 am

~imperfect. напиша:
i love it

_________________

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zaynmalik x3
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 17196
Age : 25
Location : London x3
Registration date : 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 8:23 am

.Раденова♥ напиша:
~imperfect. напиша:
i love it

_________________

♥.LanaParrilla.♥
♥you're my biggest idol, my inspiration,my life♥
stay true to yourself and never change for anyone♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Bonnie*
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5184
Age : 23
Location : Cantado con Rochi y Peter
Registration date : 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 8:50 am

супер еееееееее.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 12:06 pm

Вечерва ќе пробам со Стефано да средам и др. ствари ко нов, одговор бала бла... :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
new.york.x3
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 9485
Age : 20
Location : NY x3
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 2:26 pm

.Раденова♥ напиша:
~imperfect. напиша:
i love it
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Maja=]
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3790
Age : 23
Location : somewhere over the rainbow
Registration date : 2009-03-17

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:29 pm

прекрасно е! кој го изработи?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:30 pm

Андрејчо и Стефан(мислам) :)
Вратете се на почетокот Go down
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 8:59 pm

super e se...jas koga rekov deka ke kontaktiram so Chris i toj odma odobri i napisa na forumot

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Jул 01, 2011 2:27 am

мајуш јас го изработив а Стефано го постави :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Victorian.
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3181
Age : 23
Location : Недојдија
Registration date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Jул 01, 2011 3:34 am

Се е совршенооо :)
Браво и за Андреј и за Срефан. Прекрасно е !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
$@N!
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Female
Број на мислења : 772
Age : 24
Registration date : 2010-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Jул 01, 2011 4:55 am

Victorian. напиша:
Се е совршенооо :)
Браво и за Андреј и за Срефан. Прекрасно е !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Jул 01, 2011 7:21 am

wowwwwwwwwwwww форумооов е ЕКСТРА ! НАЈУБАААВ ! бравос за Андреј и огромно фала на Стефан..ПРЕКРАСЕЕННН ЕЕ ФОРУМООВ

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrus
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6461
Age : 21
Location : .....
Registration date : 2010-01-05

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Jул 01, 2011 3:51 pm

.biisse:)♥ напиша:
wowwwwwwwwwwww форумооов е ЕКСТРА ! НАЈУБАААВ ! бравос за Андреј и огромно фала на Стефан..ПРЕКРАСЕЕННН ЕЕ ФОРУМООВ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Jул 02, 2011 3:06 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
KikoIdol
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 29
Age : 26
Registration date : 2011-05-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Jул 02, 2011 1:31 pm

super eeee
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kikotodoroskifanclub.forummk.com
CandelaVetrano
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3306
Age : 20
Registration date : 2009-11-05

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Нед Jул 03, 2011 1:34 pm

Прекрасно !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anamariia x3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6607
Age : 107
Location : inn .. wonderland <3
Registration date : 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пон Jул 04, 2011 1:58 pm

Прекрасно е..немам зборови ♥
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 23
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пон Jул 04, 2011 2:11 pm

anamariia x3 напиша:
Прекрасно е..немам зборови ♥
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 23
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Jул 12, 2011 3:45 am

Браво андрееејчоо.. топ е ;p
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivanco
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Male
Број на мислења : 627
Age : 25
Registration date : 2008-07-17

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Jул 12, 2011 12:32 pm

Супер е!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Сеп 02, 2011 1:25 pm

10x xP :]
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrus
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6461
Age : 21
Location : .....
Registration date : 2010-01-05

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Сеп 03, 2011 6:50 am

имам едно прашајне!
Кога че се пенува логото на форумот ?
иако има време и ова е убаво ама јас да прашам?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Сеп 03, 2011 8:38 am

лол хаха.
ова форум е не е играчка на секое да се менува.
+ сега ова го сменивме,и супер е нема потреба да се менува :)

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#tinnastyles.♥
Помошник Админ
Помошник Админ
avatar

Female
Број на мислења : 16813
Age : 22
Registration date : 2009-05-06

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Сеп 03, 2011 10:20 am

♥ liampayne. напиша:
лол хаха.
ова форум е не е играчка на секое да се менува.
+ сега ова го сменивме,и супер е нема потреба да се менува :)

да,и сватете еднаш ;)

_________________

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дизајн, Изглед и Лого на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: