Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дизајн, Изглед и Лого на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Јун 29, 2011 7:01 am

Сега Тини преговара со Стефано :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 21
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Јун 29, 2011 7:36 am

што напрајвте?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Victorian.
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3181
Age : 23
Location : Недојдија
Registration date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Јун 29, 2011 3:58 pm

^^
Значи цимер XD алал да ти е !
Пре убаво е !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#foreverselena♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 6342
Age : 22
Registration date : 2010-05-08

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 4:49 am

опа кај мене се покажува синото од страна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
waldorf~bass.♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4498
Age : 21
Location : New York
Registration date : 2009-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 4:56 am

И кај менее и логото исто. Преубаво ее

_________________


te amare por siempre...♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 4:59 am

.Преубавооооо.
Вратете се на почетокот Go down
emma.snape.arashi~
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9020
Age : 22
Location : Нарниа.
Registration date : 2009-12-26

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:00 am

супер е!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arashiscorner.blogspot.com/
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:01 am

И уште не е завршено :D
Сеа со Стефано пробува нешто.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Victorian.
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3181
Age : 23
Location : Недојдија
Registration date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:01 am

Кај мене има сино само од левата страна, не и од десната
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 21
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:02 am

преубавв ее!

е ајде уште поубав ко така ќе биде

ЕДИТ
ПРЕУБАВ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shhz.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4136
Age : 23
Location : Amsterdam ;)
Registration date : 2010-02-06

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:02 am

поубаво е вака со посветло од странитее
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#foreverselena♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 6342
Age : 22
Registration date : 2010-05-08

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:05 am

shhz. напиша:
поубаво е вака со посветло од странитее

да повеќе одговара на логото
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 21
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:11 am

побледо е вака поубаво одговара
лелееееееееее ми се смена глетката
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
StefaN
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 7157
Age : 24
Location : Скопје
Registration date : 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:19 am

Уште не е завршено се, кој знае убаво да работи во фотошоп нека ми пише порака.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 21
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:22 am

андреј и роби :D
(според мене тие најубаво работат на фотошоп...)

иконките не се завршени гореоние одјависе порака форум портал членови блабла...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zombie#
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 7333
Age : 20
Location : Somewhere over the rainbow#
Registration date : 2010-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:26 am

Роби е Турција и то вчера или денес тргна ;)
Барајте спас кај друг
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 21
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:27 am

единствен спас:.Андреј.дечкоми х)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:29 am

Се вратив Стефано.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 21
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:31 am

ете :D

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tomlinson♥
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 24604
Age : 21
Registration date : 2009-10-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 5:35 am

Преубаво е :)

_________________

.♥serenate♥.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
StefaN
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 7157
Age : 24
Location : Скопје
Registration date : 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 6:08 am

Малце се намачив ама ете го направив, би требало да е сега се добро.
Ако сакате можеме да ги смениме уште иконите за ново мислење, заклучена тема, објава, важна тма и слично, може и оние цитирај, измени, ip ама мислам дека не е толку потребно тоа.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 6:09 am

Може да се смени.. Но, секако ако не ти е мака.
Се е прекрасно само не ми се допаѓа што се само Тинз, но добро..Ваш избор.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zombie#
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 7333
Age : 20
Location : Somewhere over the rainbow#
Registration date : 2010-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 6:11 am

Супер е се.. Баш ми се свиѓа!
A Стефан ја мислам сеа не мора, одморете и вие малку :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 6:12 am

Мене ми се допаѓа! :D
Вратете се на почетокот Go down
#gingerbeast
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6441
Age : 22
Location : somewhere with my lubsters
Registration date : 2010-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Јун 30, 2011 6:18 am

i love it

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дизајн, Изглед и Лого на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: