Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дизајн, Изглед и Лого на форумот

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
$@N!
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Female
Број на мислења : 772
Age : 24
Registration date : 2010-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 22, 2011 12:01 pm

Направив лого,,, се надевам дека ви се допаѓа....Што мислите??

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
PajarillaEsposito
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8046
Age : 21
Registration date : 2009-10-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 22, 2011 12:39 pm

^^Ова ти е убавко ма не екако за лого...логото треба да биде нешто спектакуларно нешто најважно за форумот...не велам дека не ти е убаво ама како за лого не е...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 22, 2011 12:42 pm

Sani, треба подобри материјали :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 22, 2011 2:18 pm

da ama ova neka bide primer kako da go napravat bikvite trebase poinakvi jas imam takov fotoshop sakate da napravam i jas primer?

ama nemam makedonski font
ke ja zemam slikata od aleksandra i ke probvam nesto

eve 2 napraviv sto mislite vaka nesto ubavi se ?zaborajv ona kaj rama da go nabojam ama aj primer e samo
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 23, 2011 8:10 am

Јас мислам во логото да ги има и ла нуева и ла ресисденциа..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
anamariia x3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6607
Age : 107
Location : inn .. wonderland <3
Registration date : 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 23, 2011 11:05 am

Дечки извинете али мене не ми се допаѓаат.За лого треба нешто спектакуларно,со убав фонт,колор и текстура ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 23, 2011 11:13 am

^^.Амин.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 23, 2011 11:15 am

primeri bea
od dosada samo sliki pravam
aj kazete nekako kako da napravam dosadno mi e
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anamariia x3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6607
Age : 107
Location : inn .. wonderland <3
Registration date : 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 23, 2011 11:50 am

^ Ние шо работиме на фотошоп ќе го правиме.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 23, 2011 11:54 am

eve uste edna slika i jas sakam da pravam ne mora da stavate ako ne e ubavo


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
piixelatedstory♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4564
Age : 22
Location : Ohrid (:
Registration date : 2009-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Мар 25, 2011 3:16 pm

Кога ќе има ново лого? До кај сте? :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Victorian.
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3181
Age : 22
Location : Недојдија
Registration date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Мар 25, 2011 3:18 pm

На 27 треба да го избереме новото лого !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
☮Gjole☮
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Male
Број на мислења : 870
Age : 29
Location : In The Playboy Manchin
Registration date : 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Нед Мар 27, 2011 6:58 am

кога ке се избира логото?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mileycyrusfuns.forum.st
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 23
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 11:35 am

Еее. сеа е ТОП!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 11:39 am

Burn.In.Hell напиша:
Еее. сеа е ТОП!

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tomlinson♥
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 24604
Age : 21
Registration date : 2009-10-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 11:41 am

Burn.In.Hell напиша:
Еее. сеа е ТОП!

_________________

.♥serenate♥.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 23
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 11:42 am

оти ми се чине некако ногу големо хД..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zaynmalik x3
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 17196
Age : 24
Location : London x3
Registration date : 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 11:42 am

kimonipasion* напиша:
Burn.In.Hell напиша:
Еее. сеа е ТОП!

_________________

♥.LanaParrilla.♥
♥you're my biggest idol, my inspiration,my life♥
stay true to yourself and never change for anyone♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#unforgivable.
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6821
Age : 21
Registration date : 2009-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 12:25 pm

бојата на логото и бојата на скинот не се совпаѓаат...
и + малце поголемо е :S
али ај нема врска :)

_________________

Un labrinto sin final donde me pierdo
y corro y corro sin parar y no te encuentro
y aunque de vos quiera escapar siempre me acuerdo
que existe en mi un lugar donde te tengo.♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 23
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 12:33 pm

trompitateamo. ♥ напиша:
бојата на логото и бојата на скинот не се совпаѓаат...
и + малце поголемо е :S
али ај нема врска :)

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 23
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 12:43 pm

Малце е дреч али сепак е најубавото лого досега :)
Треба скинот да се смени само :))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
$@N!
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Female
Број на мислења : 772
Age : 24
Registration date : 2010-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 12:51 pm

Perry. напиша:
Малце е дреч али сепак е најубавото лого досега :)
Треба скинот да се смени само :))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#foreverselena♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 6342
Age : 21
Registration date : 2010-05-08

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 12:52 pm

Ми се допаѓа!:)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 12:53 pm

Најубаво досега.
Вратете се на почетокот Go down
#unforgivable.
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6821
Age : 21
Registration date : 2009-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Апр 01, 2011 12:56 pm

логото си е супер али треба скинот да се смени за да бидат во иста боја :D

_________________

Un labrinto sin final donde me pierdo
y corro y corro sin parar y no te encuentro
y aunque de vos quiera escapar siempre me acuerdo
que existe en mi un lugar donde te tengo.♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дизајн, Изглед и Лого на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 9Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: