Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 ПРЕДЛОЗИ!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: ПРЕДЛОЗИ!   Чет Јун 19, 2008 8:38 am

Форумов е нов, и сеуште се гради но ако имате на ум некој предлог дали технички, или пак предлог за нова категорија слобоно пишете, сите ке се земат в предвид
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Tea
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8087
Age : 24
Location : Некаде низ Аеродром =)
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Чет Јун 19, 2008 3:40 pm

ok
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://teu6ka.hi5.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Чет Јун 19, 2008 3:46 pm

ај ако може листа за тоа кои глумци да имаат посебни подфоруми

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Tea
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8087
Age : 24
Location : Некаде низ Аеродром =)
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Чет Јун 19, 2008 3:49 pm

ke gi pisuvam kako sto se vikaat vo serijata
Sielo
Indi
Mar
Tijago
Jasmin
Rama
Taco
Zeka
Apeli
Kristobal
Malvina
Bartolome
Hustina
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://teu6ka.hi5.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Чет Јун 19, 2008 3:51 pm

добро, покасно ке ги отворам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Kate
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5507
Age : 24
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пет Јун 20, 2008 3:29 am

Super e noviot izgled
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kate
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5507
Age : 24
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пет Јун 20, 2008 3:29 am

E da ke moze da postavam reklama na Rebelde Way Balkan?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пет Јун 20, 2008 5:02 am

може може, ако сакаш и на портал ке поставиме

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Kate
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5507
Age : 24
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пет Јун 20, 2008 5:29 am

Kako sakas, inaku jas veke ja postaviv reklamata, i treba da ocekuvame novi clenovi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пет Јун 20, 2008 5:38 am

епа прашај го админот од таму дали може он да го стави форумов кај пријатели, и јас истото ке го направам, за да соработуваме

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Kate
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5507
Age : 24
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пет Јун 20, 2008 5:40 am

Vazi koga ke dojdat Dina ili Tanja na forumot ke gi prasam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пет Јун 20, 2008 5:52 am

ок

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Kate
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5507
Age : 24
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Саб Јун 21, 2008 7:00 am

Moze vo toj podforumot Likovi i akteri od serijata da postavis i eden forum "Ostanati likovi"
Za da mozeme da gi komentirame i drugite licnosti ;)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Rebeka*
Баниран
Баниран
avatar

Female
Број на мислења : 4574
Age : 23
Location : F.A. ;)
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Саб Јун 21, 2008 7:57 am

jas mislam da napravime tema anketi kade sto ke mozeme da pisuvame anketi kade sto ke glasame pr.aketa za najubav par vo serijata -mar i tiago,yazmin i ta4o,sielo i bauer...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Саб Јун 21, 2008 9:40 am

Кејт кажано сторено!


Ребека, ке направам тема разговори за серијата, зашто ако биде Анкети ке треба таму само анкети да ставаме и ке биде глупо... вака овде ке можеш да поставаш анкети а воедно и ако нешто не интересира ке си прашаме!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Rebeka*
Баниран
Баниран
avatar

Female
Број на мислења : 4574
Age : 23
Location : F.A. ;)
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Саб Јун 21, 2008 10:03 am

ok pa i jas taka nekako mislev
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NateArchibald
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 6467
Age : 25
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-06-22

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пон Јун 23, 2008 4:23 am

Јас мислам дека би било супер, ако направиме и еден нов подфорум за тин новелите на Крис Морена. Таму ќе можеме да ги прикажуваме накратко кои се нејзините нови и малце постари телекомедии... како на пример. Флорисиента, Пиратска Душа (со глумците од Млади Бунтовници), најновата Ѕверот и Убавицата и други... Ако ви се допаѓа идејата, реализирајте ја :њереф: .

Патем, сакам да кажам дека првата сезона од Ангели има 166 епизоди а втората сеуште се емитува во Аргентина. Се надевам нашата драга А1 ќе ги емитува двете сезони
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kate
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5507
Age : 24
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пон Јун 23, 2008 5:08 am

Mi se dopaga idejata MNOGU!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kate
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5507
Age : 24
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пон Јун 23, 2008 5:12 am

A inaku ke mozeme da pisuvame i za novata serija na Cris Morena, "Atrapados"
Eve nesto poveke za nea:

Dok uziva u uspijehu druge sezone "Casi Angelesa" i sprema posljednje detalje sa njihov nastup u Gran Rexu,Cris Morena je potvrdila da ce poceti sa snimanjem nove serije,koja ce biti drugacija od ostalih.

"Atrapados" je muzicka teen serija kojom se dirigovati Tomas Yankelevich,sa epizodama od 7 minuta i koja ce se samo emitovati preko interneta i mobilnih telefona.I u njoj ce ucestvovati dva muskarca iz "Erreway"-a,Felipe Colombo(Roman) i Benjamin Rojas(Gonza) koji ce biti glavni likovi.

Takoder ce glumiti Florencia Torrente, Sofía Recca, Dolores Sarmiento i Nelson iz "Operacije Trijunf Druga Generacija".

"Atrapados" govori o prici gupe tinejdera koji naprave muzicku grupu i ulaze u razne avanture.

Ako ima nesto o cemu se Cris nije morala brinuti onda su to pjesme,jer ce pjesme koje cete slusati snimljenje 2007 za cetvrti CD "Erreway"-a i koji nikad nije izasao u prodaju,medu kojima su pjesme "Vuelvo", "Dejame volar" i "No tengo tiempo para ésto".

Izvor: http://puroshow.com/?se=55&id=8112

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Rebeka*
Баниран
Баниран
avatar

Female
Број на мислења : 4574
Age : 23
Location : F.A. ;)
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пон Јун 23, 2008 5:14 am

Kate напиша:
Mi se dopaga idejata MNOGU!
isto i mene
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Пон Јун 23, 2008 7:07 am

идејата е супер и ке се реализира, а за тоа дали ке ја гледаме и втората сезона се зависи од успехот на оваа, КАЈ НАС

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Tea
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8087
Age : 24
Location : Некаде низ Аеродром =)
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Вто Јун 24, 2008 6:17 am

Mislam deka bi bilo dobro da se naprai tema Razno za da pisuvame i se sto ne e povrzano so angeli
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://teu6ka.hi5.com
Rebeka*
Баниран
Баниран
avatar

Female
Број на мислења : 4574
Age : 23
Location : F.A. ;)
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Вто Јун 24, 2008 6:57 am

dobra ideja
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Вто Јун 24, 2008 7:00 am

ајде ке отворам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Tea
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8087
Age : 24
Location : Некаде низ Аеродром =)
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   Вто Јун 24, 2008 7:01 am

ok
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://teu6ka.hi5.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ПРЕДЛОЗИ!   

Вратете се на почетокот Go down
 
ПРЕДЛОЗИ!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 35Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: