Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 ПРАШАЊА!

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Lovely Girl
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2964
Age : 20
Location : Во заборав ...
Registration date : 2009-04-27

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:45 am

Робзз ќе враќаш или да правам нова ^_^?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
StefaN
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 7157
Age : 23
Location : Скопје
Registration date : 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:46 am

Jas mozam da gi vratam, dajte mi link.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2964
Age : 20
Location : Во заборав ...
Registration date : 2009-04-27

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:54 am

Стефан фала ти многу еве линк

http://angeli.forumakers.com/forum-f25/topic-t3658.htm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Пет Jул 23, 2010 4:28 pm

Ќе можи некој од админите да превземе нешто со гостите повеќе има гости отколку Регистрирано видете;

Севкупно има 58 членови он-лајн :: 11 Регистрирани, 1 Скриени и 46 Гости :: 2 Bots
Последен пат кога член беше он-лајн е 162 на Пет Дек 04, 2009 11:15 pm

Регистрирани членови: Anky*, binbir gece love, Danгerouc', DeathNote~, Eugenia.Suarez, Maje, perfectly.bad, Poli love, SaraSuarez*, sol, ValeLanzani*
Bots : bing (2), Google
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 25
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Саб Jул 24, 2010 12:38 pm

dali ima nekoj problem so forumot kaj mene mnogu koci edvaj se otvaraat temite a ne e do netot drugite strani brzo se otvaraat

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Janna♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7340
Age : 20
Location : Сега веќе незнам што да изберам меѓу разум или лудост??
Registration date : 2009-09-04

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Саб Jул 24, 2010 1:08 pm

Кај мене и сто кочи кога праќам мислење не ми се дава!Морам да стиснам пак www.angeli... и така само ми се укл форумот а иначе нејке откако ќе напишам пост да ми го покаже постот!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
piixelatedstory♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4564
Age : 22
Location : Ohrid (:
Registration date : 2009-10-02

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Саб Jул 24, 2010 1:23 pm

кај мене не е тоа проблем само сликите сто сати ги чекам да се појават .. -.-
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
.angie.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 10758
Age : 20
Location : Скопје
Registration date : 2009-06-06

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Саб Jул 24, 2010 1:28 pm

.teah. напиша:
кај мене не е тоа проблем само сликите сто сати ги чекам да се појават .. -.-
и кај мене исто
и сликите не се намалуваат ,има преголеми 1800Х 1200
а не се намалуваат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Саб Jул 24, 2010 1:47 pm

Кај мене многу бавнос е отвара ангелчи форумот и сликите 2 саати чекам да се отворат...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
Ange*
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9177
Age : 21
Location : Македонија
Registration date : 2009-02-19

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Саб Jул 24, 2010 2:40 pm

Anky* напиша:
Кај мене многу бавнос е отвара ангелчи форумот и сликите 2 саати чекам да се отворат...

тоа за сликите и мене ми се случува...ама кога ми е слаб нетот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Саб Jул 24, 2010 2:44 pm

мене секогаш се ми се уклучува у тотална брзина. иначе форумо не е заклучен за гојсето.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 22
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Саб Jул 24, 2010 2:49 pm

Danгerouc' напиша:
мене секогаш се ми се уклучува у тотална брзина. иначе форумо не е заклучен за гојсето.


И мене ми се случува во последно време да чекам и 15 мин. форумот да се вклучи, а се случува само со него ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
piixelatedstory♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4564
Age : 22
Location : Ohrid (:
Registration date : 2009-10-02

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Саб Jул 24, 2010 3:01 pm

добро сега немора сите да пишуваме, двајца барем нека напишат па ќе се реши проблемот... -.-
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
.angie.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 10758
Age : 20
Location : Скопје
Registration date : 2009-06-06

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Нед Jул 25, 2010 1:15 am

Во темата Добредојдовте има мн. спам.Последните 2 стр. нема никој дојдено а исполнети се со добредојдовте сите нови членови ако имаи сл.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#gingerbeast
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6442
Age : 21
Location : somewhere with my lubsters
Registration date : 2010-04-15

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Нед Jул 25, 2010 5:24 am

заборавив да го кажам ова а бев известена пред 1 месец ..
членот najubavata bozica си ја заборавила лозинката
админи можете некако да помогнете?
контактирајте ја на скајп - najubavata_bozica

(иако ја мразам .. ќе и помогнам)

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 29, 2010 5:18 pm

Во тематта Добердојдовте членовите само спамуваат нов член се нема зачленетето ехееее. .... Уште од кога а сите пишуваат добредојдовте..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
Mel
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 41
Age : 22
Location : Скопје
Registration date : 2009-12-29

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Aвг 25, 2010 11:34 am

Moze da prasam nesto?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 25
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Aвг 25, 2010 12:07 pm

prasaj

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Mel
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 41
Age : 22
Location : Скопје
Registration date : 2009-12-29

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Пет Aвг 27, 2010 10:55 am

kako da stavam slika?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
.angie.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 10758
Age : 20
Location : Скопје
Registration date : 2009-06-06

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Пет Aвг 27, 2010 11:05 am

ако мислиш за аватар кога ке најдеш некој што е 100Х100 големина ке го копираш тоа image location или image URL или слично и ке го поставиш во профил -> аватар
ако неможеш да се снајдеш еве ти линк:
http://angeli.forumakers.com/profile.forum?mode=editprofile&page_profil=avatars
во др. сајт
ако сакаш да ставиш од компијутер ке одиш на чус и ке си најдеш кај тебе во компијутер.


ако мислиш за потпис најголема резолуција ти е 500Х200 и ке одиш прво во профил->преференции
во преференции ке најдеш секогаш додавај го мојот потпис и ке штиклираш да
после ке одиш во профил->потпис и ке си го стаиш потписот така што ке ја копираш адреста или поточно тоа image location или image URL и ке го поставиш помеѓу
Код:
[img]тука ке ја ставиш тоа имејџ локејшн или имејџ урл[/img]
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Mel
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 41
Age : 22
Location : Скопје
Registration date : 2009-12-29

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Пет Aвг 27, 2010 11:30 am

Многу фалаааааааааааааа <3
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
StefaN
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 7157
Age : 23
Location : Скопје
Registration date : 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Сеп 22, 2010 10:03 am

Не ми праќајте веќе пораки за да ви ги сменам никовите дека нема веќе да има промени.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrus
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6461
Age : 20
Location : .....
Registration date : 2010-01-05

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Сеп 22, 2010 10:18 am

Lele!
A zosto???????????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 20
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Сеп 22, 2010 12:26 pm

ај бар уште еднаш да има

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrus
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6461
Age : 20
Location : .....
Registration date : 2010-01-05

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Сеп 22, 2010 1:23 pm

I jas taka velam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   

Вратете се на почетокот Go down
 
ПРАШАЊА!
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: