Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 ПРАШАЊА!

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Jул 14, 2010 3:28 pm

леле не ве познавам..ако можете да ми кажете кој се членовите
Лалитер
Анку
Сумер Принцес
Лала и Петер
?????????????

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
AnnaRinaldi ♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2936
Age : 23
Location : Somewhere where sanity is far away.
Registration date : 2010-04-26

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Jул 14, 2010 3:31 pm

Laliter~ е Мартина, а SummerPrincess е Сарче :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Jул 14, 2010 3:32 pm

фалааа

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
AnnaRinaldi ♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2936
Age : 23
Location : Somewhere where sanity is far away.
Registration date : 2010-04-26

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Jул 14, 2010 3:36 pm

Нема проблем
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zaynmalik x3
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 17196
Age : 24
Location : London x3
Registration date : 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Jул 14, 2010 4:58 pm

Анку е Ането
Лал и Питер е Бубе...

_________________

♥.LanaParrilla.♥
♥you're my biggest idol, my inspiration,my life♥
stay true to yourself and never change for anyone♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Сре Jул 14, 2010 5:01 pm

fala Valee:ефецее:

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Monna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7714
Age : 28
Registration date : 2009-05-25

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Саб Jул 17, 2010 2:34 pm

Jas kazav da mi go smenat nikot i Stefan mi reche da mu kazam drugo ime bidejki Monnie e zafateno i jas pishav i tuka i po PP deka sakam Monna...no ushte ne mi e smeneto bidejki toj se nema uklucheno...moze nekoj drug da mi go smeni?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
StefaN
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 7157
Age : 23
Location : Скопје
Registration date : 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Саб Jул 17, 2010 4:40 pm

Peace Girl напиша:
Jas kazav da mi go smenat nikot i Stefan mi reche da mu kazam drugo ime bidejki Monnie e zafateno i jas pishav i tuka i po PP deka sakam Monna...no ushte ne mi e smeneto bidejki toj se nema uklucheno...moze nekoj drug da mi go smeni?
Da, za tebe znam... Ke ti go smenam sega, a drugite shto mi napishavte posle toa kje vi go smenam sledniot pat.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#gingerbeast
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6442
Age : 21
Location : somewhere with my lubsters
Registration date : 2010-04-15

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Нед Jул 18, 2010 3:34 pm

Повторно се менат никови .. а админите кажаа да не се менат никовите уште од април месец ... ако веќе ги мените и јас сакам да го сменам во Miss.Sunshine*

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Monna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7714
Age : 28
Registration date : 2009-05-25

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Нед Jул 18, 2010 3:41 pm

StefaN напиша:
Peace Girl напиша:
Jas kazav da mi go smenat nikot i Stefan mi reche da mu kazam drugo ime bidejki Monnie e zafateno i jas pishav i tuka i po PP deka sakam Monna...no ushte ne mi e smeneto bidejki toj se nema uklucheno...moze nekoj drug da mi go smeni?
Da, za tebe znam... Ke ti go smenam sega, a drugite shto mi napishavte posle toa kje vi go smenam sledniot pat.
Fala mnogu
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
StefaN
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 7157
Age : 23
Location : Скопје
Registration date : 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Нед Jул 18, 2010 4:29 pm

Monna напиша:
StefaN напиша:
Peace Girl напиша:
Jas kazav da mi go smenat nikot i Stefan mi reche da mu kazam drugo ime bidejki Monnie e zafateno i jas pishav i tuka i po PP deka sakam Monna...no ushte ne mi e smeneto bidejki toj se nema uklucheno...moze nekoj drug da mi go smeni?
Da, za tebe znam... Ke ti go smenam sega, a drugite shto mi napishavte posle toa kje vi go smenam sledniot pat.
Fala mnogu
Np Ete poklon za rodenden :)

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#gingerbeast
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6442
Age : 21
Location : somewhere with my lubsters
Registration date : 2010-04-15

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Пон Jул 19, 2010 4:17 am

Стефан мојот да го смениш во Miss.Sunshine*

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
.angie.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 10758
Age : 20
Location : Скопје
Registration date : 2009-06-06

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Пон Jул 19, 2010 4:23 am

па кажа следниот пат на другите
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2964
Age : 21
Location : Во заборав ...
Registration date : 2009-04-27

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 3:54 am

Дечки зошто ми ја нема галеријата?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Janna♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7340
Age : 20
Location : Сега веќе незнам што да изберам меѓу разум или лудост??
Registration date : 2009-09-04

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 3:55 am

Зш Роберт ни ги избриша на сите галерииите и пак праевме од ново
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2964
Age : 21
Location : Во заборав ...
Registration date : 2009-04-27

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 3:58 am

Леле...а јас баш имав нови изработки.. ама добро..за добро на форумот..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Janna♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7340
Age : 20
Location : Сега веќе незнам што да изберам меѓу разум или лудост??
Registration date : 2009-09-04

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:01 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 22
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:07 am

Галериите беа тотално напуштени на 5,6,7ма страница.. ги преместив во архива и така никој не пишуваше во нив..
стоеја за џабе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:13 am

Робз мојата не ја преместувај никако...Јас ке си работам во неа!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 22
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:17 am

Favela~ напиша:
Робз мојата не ја преместувај никако...Јас ке си работам во неа!
добро, нема проблем ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:18 am

фала...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
jeѕѕιe.j♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4245
Age : 23
Location : Тука некаде..
Registration date : 2009-01-10

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:23 am

Робзз мојата да не ја тачч!

И онака сеа добро си почнав
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.pep4e-sweety.piczo.co
Lovely Girl
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2964
Age : 21
Location : Во заборав ...
Registration date : 2009-04-27

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:28 am

А Робб можеш да ги враќаш галериите? дека мојата не е заклучена туку само преместена
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 22
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:35 am

Lovely Girl напиша:
А Робб можеш да ги враќаш галериите? дека мојата не е заклучена туку само преместена

Ќе видам, ама изгледа не ..
епа дечки зошто отварате кога не пишете во нив после и за џабе стоеја и малку разчистив таму ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tomlinson♥
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 24604
Age : 20
Registration date : 2009-10-11

ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   Чет Jул 22, 2010 4:39 am

Роби мојата не ја заклучувај сега правам изработки за неа.......

_________________

.♥serenate♥.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ПРАШАЊА!   

Вратете се на почетокот Go down
 
ПРАШАЊА!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: