Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дизајн, Изглед и Лого на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
АвторПорака
Victorian.
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3181
Age : 22
Location : Недојдија
Registration date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Фед 18, 2011 9:21 am

Јас мислам дека на форумов ств му е потребна промена !
Веќе ми здосади оваа боја !
И бојата нема ништо влијание дали е од четврта сезона или не е ! Логото ако е од направено со слики од четврта сезона ќе биде доволно, бојата може да е и сина и виолетова и сл...
Убаво би било да се направи натпревар за нов изглед на форумот !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Bonnie*
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5184
Age : 23
Location : Cantado con Rochi y Peter
Registration date : 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Фед 18, 2011 9:39 am

Се согласувам за тоа за натпреварот ^^
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
$@N!
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Female
Број на мислења : 772
Age : 24
Registration date : 2010-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Фед 18, 2011 10:22 am

и јас
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
PajarillaEsposito
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8046
Age : 21
Registration date : 2009-10-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 19, 2011 4:39 am

Дајте бе веќе ставете лого,мн е глупо вака...ко распуштен е форумот без лого
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 19, 2011 4:45 am

^^Try, али никој не исвестува нишо во врска со логото. Инаку во врска со бојата, оваа портокалова ми е несвежа некако старечки... Знам дека се совпаѓа со 4-ката али нвм за бојата пр. да се стави сина најубаво е или црвена онака јака со сиви детали - за мерак! Такво и логото да се направи со нови слики - за мерак.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
$@N!
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Female
Број на мислења : 772
Age : 24
Registration date : 2010-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 19, 2011 4:54 am

А што мислите да биде црвена со црна боја,, како што беа собите во 4 сезона и позадината бела... Многу убаво ќе биде..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tomlinson♥
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 24604
Age : 20
Registration date : 2009-10-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 19, 2011 5:56 am

TheWanтed. напиша:
^^Try, али никој не исвестува нишо во врска со логото. Инаку во врска со бојата, оваа портокалова ми е несвежа некако старечки... Знам дека се совпаѓа со 4-ката али нвм за бојата пр. да се стави сина најубаво е или црвена онака јака со сиви детали - за мерак! Такво и логото да се направи со нови слики - за мерак.
Да треба некоја посвежа и интересна боја :)

_________________

.♥serenate♥.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 19, 2011 7:25 am

Да може енклоја посвежа боја пр. сина,светло виолетова но сликата треба да биде со ангелите од серијата (Мар,Хаз,Рама,Тачо и Тијаго) затоа што во серијаат се други тин енџелс а во правилниот живот други т.е. истите но со друг член..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 19, 2011 7:33 am

Моја замисла е црвена тема со сиви детали, лого со голем текст АНГЕЛИ и во секоја буква слика одновите тин Енџелс и Еухе.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 19, 2011 9:58 am

TheWanтed. напиша:
Моја замисла е црвена тема со сиви детали, лого со голем текст АНГЕЛИ и во секоја буква слика одновите тин Енџелс и Еухе.


Се е добро ама мислам дека не треба со новите тинс мислам дека треба со старите дека во ангели се со еуге тинс..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 19, 2011 10:03 am

jas mislam treba da se i euge i roci
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anamariia x3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6607
Age : 106
Location : inn .. wonderland <3
Registration date : 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 19, 2011 10:13 am

Јас мислам дека треба да се сите односно resistencia & nueva era .
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tomlinson♥
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 24604
Age : 20
Registration date : 2009-10-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 19, 2011 11:26 am

anamariia x3 напиша:
Јас мислам дека треба да се сите односно resistencia & nueva era .

_________________

.♥serenate♥.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 19, 2011 11:39 am

anamariia x3 напиша:
Јас мислам дека треба да се сите односно resistencia & nueva era .

Добра идеа.. Може така најубаво ке биде!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
#gingerbeast
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6442
Age : 21
Location : somewhere with my lubsters
Registration date : 2010-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Нед Фед 20, 2011 4:11 am

Мислам дека треба подфорум новости каде што ќе можеме да коментираме и дискутираме за новостите за Ангелчињата :)

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#foreverselena♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 6342
Age : 21
Registration date : 2010-05-08

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Нед Фед 20, 2011 4:29 am

amazing♥ напиша:
Мислам дека треба подфорум новости каде што ќе можеме да коментираме и дискутираме за новостите за Ангелчињата :)-------

http://angeli.forumakers.com/viewtopic.forum?t=6061
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дизајн, Изглед и Лого на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 40 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: