Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дизајн, Изглед и Лого на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
АвторПорака
PajarillaEsposito
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8046
Age : 21
Registration date : 2009-10-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 2:00 pm

Да,супер би изгледало така...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#gingerbeast
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6442
Age : 21
Location : somewhere with my lubsters
Registration date : 2010-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 2:02 pm

Кај мене не се покажува логото :/

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#foreverselena♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 6342
Age : 21
Registration date : 2010-05-08

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 2:07 pm

amazing♥ напиша:
Кај мене не се покажува логото :/

pa nema logo:$
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 16, 2011 7:33 am

sakam logoooo!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 16, 2011 10:41 am

pa mozebi nema logo izraboteno napravete nekoj logo i postavete i ke se stavi

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 22
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 16, 2011 11:24 am

WIldcat напиша:
pa mozebi nema logo izraboteno napravete nekoj logo i postavete i ke se stavi

Па никој не е кажал да се прави лого, обично до сеа админите си правеа сами и ставаа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 16, 2011 11:39 am

ne e taka znam koga adminite se trazile da se napravi logo za da go postavat ne go pravat sekogas tie

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 22
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 16, 2011 11:45 am

WIldcat напиша:
ne e taka znam koga adminite se trazile da se napravi logo za da go postavat ne go pravat sekogas tie

Е, нема шо..
незнам, ја мислам дека секогаш го прават тие, не се барале од некој ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 16, 2011 11:50 am

А имали некои посебни захтеви за логото?
PS: каква боја да преовладува т.е. позадината и сл.?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
new.york.x3
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 9485
Age : 19
Location : NY x3
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Фед 16, 2011 2:07 pm

TheWanтed. напиша:
А имали некои посебни захтеви за логото?
PS: каква боја да преовладува т.е. позадината и сл.?
Па нешто како старото би одговарало на некоја протокалова позадина :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#gingerbeast
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6442
Age : 21
Location : somewhere with my lubsters
Registration date : 2010-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Фед 17, 2011 6:02 am

А да се смени се најдобро ќе е.Пример сина боја да стават наместо портокалова каква што е сега,или виолетова :)

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Фед 17, 2011 6:12 am

^^
На мене нај-нај-наај ми беше со сина боја. Убаво, лично. Сега за логото најарно е да се направи као натпреварче и да се избере најдоброто. Мислам дека е време за ногу ангажирања на форумов, да се направат нови подфоруми и така.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#gingerbeast
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6442
Age : 21
Location : somewhere with my lubsters
Registration date : 2010-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Фед 17, 2011 6:15 am

^Tottaly agree :)

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Фед 17, 2011 7:47 am

да :)
форумов да има некоја поубава боја,или сина или светло виолетова.
да има некое убаво лого,да се извршат некои промени,да се направат подфоруми :)

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 22
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Фед 17, 2011 10:46 am

За логото, не би сакал да е некакво пренатрупано.. во смисла нешто по исчистенко, со убав пријатен колор и сл (::
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anamariia x3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6607
Age : 106
Location : inn .. wonderland <3
Registration date : 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Фед 17, 2011 10:48 am

TheWanтed. напиша:
^^
На мене нај-нај-наај ми беше со сина боја. Убаво, лично. Сега за логото најарно е да се направи као натпреварче и да се избере најдоброто. Мислам дека е време за ногу ангажирања на форумов, да се направат нови подфоруми и така.
И јас мислам така (:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Фед 17, 2011 11:02 am

Burn.In.Hell напиша:
За логото, не би сакал да е некакво пренатрупано.. во смисла нешто по исчистенко, со убав пријатен колор и сл (::

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Фед 17, 2011 11:11 am

Сепак, само ние постираме. Ако кажат поможниците или админот ќе видеме како шо че биде =)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Фед 17, 2011 11:28 am

Да,само да кажам дека некои од професионалците шо се овде на форумов како Андреј,Роби,Тина,Теа,АнаМари итн. да направат натпреварче и да се гласа за лого :)
али сепак како ќе се сложат админите :)

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
PajarillaEsposito
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8046
Age : 21
Registration date : 2009-10-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Чет Фед 17, 2011 2:50 pm

И јас мислам така...и после да се гласа за најлого и тоа што ќе има најмн гласови да победи...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
unloved.snowflake#
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Female
Број на мислења : 602
Age : 21
Location : Hogwarts - School of Witchcraft & Wizardry - Gryffindor
Registration date : 2011-01-22

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Фед 18, 2011 2:49 am

А нема лого сега

?
Па супер е идејата за натпреварот :))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://unlovedsnowflakes.tumblr.com
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Фед 18, 2011 6:01 am

ПС. мислам да биде портокалева позадината дека не завршила уште 4 сезона не гледајте вие не ар. форуми за ангели таму заврши ангели 4 и затоа е во друга боја! А кај нас не е уште почнато 4 сезона на ангели така да мсиалм нај одговара да си остане портокалева да одговара со знакот на ангели за 4 сезона!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Фед 18, 2011 6:05 am

^^
КОЈ па ти вика дека гледаме на др. форуми?
Шо си има везе се да биде погодено со 4-ката.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Фед 18, 2011 6:25 am

TheWanтed. напиша:
^^
КОЈ па ти вика дека гледаме на др. форуми?
Шо си има везе се да биде погодено со 4-ката.

Не ен мислев во поинаква смисла..
АА велам да биде исто со 4 саезона на ангели затоа шо сеуште не завршила 4 сезона од кога ке заврше ке се менува секакви изгледи но сега е е завршена..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Пет Фед 18, 2011 7:04 am

nema vrska bojata mozi da bidi kakva bilo
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дизајн, Изглед и Лого на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 39 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: