Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дизајн, Изглед и Лого на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next
АвторПорака
#unforgivable.
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6821
Age : 21
Registration date : 2009-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Јан 19, 2011 8:25 am

Да стрпете се до септември :)

_________________

Un labrinto sin final donde me pierdo
y corro y corro sin parar y no te encuentro
y aunque de vos quiera escapar siempre me acuerdo
que existe en mi un lugar donde te tengo.♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anamariia x3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6607
Age : 106
Location : inn .. wonderland <3
Registration date : 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Јан 19, 2011 8:30 am

A за следното лого предлагам слика од новите тинс и слика од супер торпе со Канде и Пабло.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Сре Јан 19, 2011 8:33 am

anamariia x3 напиша:
A за следното лого предлагам слика од новите тинс и слика од супер торпе со Канде и Пабло.

da super bi bilo da se podnovime malku i bojata da ja smenat ako mozi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#foreverselena♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 6342
Age : 21
Registration date : 2010-05-08

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 05, 2011 3:47 pm

Дечки предлагам да го открасиме форумот(да се тргне таа елката,пакетчето и ѕвонците)

а за новото лого па може да биде со новите тинс
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 05, 2011 3:51 pm

тhe.Gomez♥ напиша:
Дечки предлагам да го открасиме форумот(да се тргне таа елката,пакетчето и ѕвонците)

а за новото лого па може да биде со новите тинс


Да а за новото лого од кога ке заврше ангели 4 нека биде со тинс во приватниот живот а сега за сега треба вака да остане со теенс од серијата..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Саб Фед 12, 2011 8:37 am

Јас мислам дека треба да се одбацат новогодишните ствари и новото лого да биде во тип на голем текст 'АНГЕЛИ' и во секоја буква да се совпадне по слика од новите Тин Енџелс, како и од Еуге.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 4:16 am

sry, само кај мене ли не се покажува логото?
PS: убави се новите икони.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
new.york.x3
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 9485
Age : 19
Location : NY x3
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 4:19 am

TheWanтed. напиша:
sry, само кај мене ли не се покажува логото?
PS: убави се новите икони.
И кај мене :(
А новите иконки се супер :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 4:25 am

zosto nema logo?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 5:02 am

Мислам дека админот преѓе беше вклучен, така да сигурно го изработува новото или сл.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
$@N!
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Female
Број на мислења : 772
Age : 24
Registration date : 2010-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 5:05 am

Мене искрено не ми се свиѓаат новите икони.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
PajarillaEsposito
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8046
Age : 21
Registration date : 2009-10-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 6:53 am

иконите се супп иначе логото само на мене не ми се покажува или и кај другите е така?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TeahPayne♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 16324
Age : 20
Location : in wonderland. <3
Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 7:14 am

Кај сите не се покажува. Иконките се океј, ништо посебно ама сепак се убави :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.casi-angeles-macedonia.piczo.com
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 20
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 7:37 am

Да,кај никого не се покажува :)
Иконките не се ништо посебно али сепак убави се :)
А на новото лого да има и од Еуге слика :)

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TEENS&Chinita♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3477
Age : 24
Location : homeeeee
Registration date : 2011-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 8:13 am

da i od euge da ima
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 8:21 am

Да но мислам да остане со АНгели дека не завршила уште 4 сезона...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
PajarillaEsposito
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8046
Age : 21
Registration date : 2009-10-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 8:55 am

Да и ставете побрзо лого зс вака е малку глупаво
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zombie#
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 7333
Age : 19
Location : Somewhere over the rainbow#
Registration date : 2010-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 11:29 am

thea x3 напиша:
Кај сите не се покажува. Иконките се океј, ништо посебно ама сепак се убави :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
piixelatedstory♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4564
Age : 22
Location : Ohrid (:
Registration date : 2009-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 11:46 am

леле иконките се мн дебилни дај вратетеги старите пред лампионите..
а иначе има лого или јас не го гледам?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anamariia x3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6607
Age : 106
Location : inn .. wonderland <3
Registration date : 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 11:47 am

^ Нема :S
Иначе овие икониве океј се али не одговараат за форумов - тие се свтело плави а форумов е портокалов.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
PajarillaEsposito
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 8046
Age : 21
Registration date : 2009-10-15

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 12:24 pm

дајте бе ставете лого...ептен е глупо вака
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
☮Gjole☮
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Male
Број на мислења : 870
Age : 28
Location : In The Playboy Manchin
Registration date : 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 1:08 pm

еве најдов јас интересни копцина за нови мислења
нема нови мислења
форумот е заклучен

или нешто овакво
што мислите?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mileycyrusfuns.forum.st
new.york.x3
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 9485
Age : 19
Location : NY x3
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 1:14 pm

☮Gjole☮ напиша:
еве најдов јас интересни копцина за нови мислења
нема нови мислења
форумот е заклучен

или нешто овакво
што мислите?
Абе убави се ама не одговараат за форумот исто како и овие што с сега.Треба да биде нешто протокалово или жолто(нешто шо ке одговара)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
$@N!
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Female
Број на мислења : 772
Age : 24
Registration date : 2010-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 1:15 pm

Јас мислам најубаво е знакот на тин ангелс да биде... на пример ако има нови мислења да биде во друга боја или нешто да свети.. многу убаво ќе биде така.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
new.york.x3
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 9485
Age : 19
Location : NY x3
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   Вто Фед 15, 2011 1:47 pm

$@N! напиша:
Јас мислам најубаво е знакот на тин ангелс да биде... на пример ако има нови мислења да биде во друга боја или нешто да свети.. многу убаво ќе биде така.
Да имаш право преубаво би било така кога ке нем нови мислења знакот каков што е а кога ке има нови нилења исто само црвено :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дизајн, Изглед и Лого на форумот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дизајн, Изглед и Лого на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 38 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: