Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 6:35 amТв Форум повторно во акција, овој пат ке се избира најзгоден латиноамерикански маж, на кој титулата за таков ке му биде објавена на неговиот меил, ви го пренесувам постот од споменатиот форум

Од денес започнуваме со избор на најсекси латино
актер. Во конкуренција ќе бидат актери од светот на теленовелите, а вие
ќе можете да гласате само на еден начин (значи нема да додавате актери
по ваша желба, туку морате да изберете еден од наведените, доколку не
сакате - слободно прескокнете ја темава). Значи, гласате со оцена од 1
до 10, за оние десет актери за кои сметате дека треба да гласате.
Секоја оцена мора да биде дадена по еднаш и истата не смее да се
повторува два или повеќе пати во текот на гласањето (пр. 1 за Освалдо
Риос, 8 за Тијаго Ласерда). Првата пре-елиминација, зависно од
активноста на вашите гласови, ќе се одржи за неколку дена, кога ќе
знаеме кои актери ќе одат во полуфиналето. Гласајте!


Можете да гласате за следниве актери:

1. Cristian Meier2. Sebastian Rulli3. Gabriel Soto4. William Levy5. Julian Gil6. Juan Alfonso Baptista7. Aaron Diaz8. Rodrigo Guirao Diaz9. Alejandro Chaban
10. Facundo Arana11. Reynaldo Gianecchini12. Caua Reymond13. Victor Noriega14. Marco Mendez15. Juan Carlos Garcia

16. Jose Ron
17. Eugenio Siller18. Fernando Carillo19. Rafael Amaya20. Martin Karpan
_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Elisa
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3934
Age : 22
Location : Струмица
Registration date : 2008-10-14

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 6:52 am

Juan Carlos Garcia - 1
Marco Mendez - 2
Reynaldo Gianecchini - 3
Cristian Meier - 4
Sebastian Rulli - 5
Victor Noriega - 6
Jose Ron - 7
Rafael Amaya - 8
Rodrigo Guirao Diaz - 9
William Levy - 10
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 8:03 am

Супер, ова е пример за тоа како треба да се гласа

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
EuGe
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3021
Age : 21
Location : Con Euge
Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 8:19 am

Juan Carlos Garcia-1
Fernando Carillo-2
Sebastian Rulli-3
Jose Ron-4
Martin Karpan-5
Victor Noriega-6
Juan Alfonso Baptista-7
Rafael Amaya-8
Rodrigo Guirao Diaz-9
Christian Meier-10
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.luisana-lopilatomk.forumakers.com
s1mone
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3586
Age : 22
Location : lejos con thiago
Registration date : 2008-08-02

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 8:30 am

Facundo Arana - 1
Gabriel Soto - 2
Eugenio Siller - 3
Juan Carlos Garcia - 4
Marco Mendez - 5
Cristian Meier - 6
Rafael Amaya - 7
Rodrigo Guirao Diaz - 8
Jose Ron - 9
William Levy - 10
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forumexpress.org/forum.htm
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 8:33 am

Juan Carlos Garcia - 1
Alejandro Chaban - 2
Cristian Meier - 3
Fernando Carillo - 4
Victor Noriega - 5
Rafael Amaya - 6
William Levy - 7
Caua Reymond -8
Sebastian Rulli - 9
Jose Ron - 10
Вратете се на почетокот Go down
Natence
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 1306
Age : 22
Location : With Robert in London :]:]
Registration date : 2008-11-14

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 8:41 am

Juan Carlos Garcia-1
Aaron Diaz-2
Juan Alfonso Baptista-3
Rodrigo Guirao Diaz-4
Caua Reymond-5
Rafael Amaya-6
Marco Mendez-7
Jose Ron-8
Sebastian Rulli-9
William Levy-10
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NeSe
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 1589
Age : 25
Location : *DrAcEvO*SiTy*
Registration date : 2009-03-14

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 8:45 am

Jose Ron - 10
Sebastian Rulli- 9
Eugenio Siller - 8
Rodrigo Guirao Diaz- 7
Rafael Amaya - 6
Alejandro Chaban-5
William Levy - 4
Cristian Meier - 3
Fernando Carillo - 2
Juan Carlos Garcia - 1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.anenese.hi5.com
*JaNa*
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 1649
Age : 23
Location : Аеродром
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 9:09 am

Jose Ron - 10
Sebastian Rulli- 9
Eugenio Siller - 8
Rodrigo Guirao Diaz- 8
Rafael Amaya - 6
Alejandro Chaban-5
William Levy - 4
Cristian Meier - 2
Fernando Carillo - 2
Juan Carlos Garcia - 1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ange*
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9177
Age : 22
Location : Македонија
Registration date : 2009-02-19

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 9:53 am

Juan Carlos Garcia-1
Fernando Carillo-2
Cristian Meier-3
Victor Noriega-4
Rafael Amaya-5
Rodrigo Guirao Diaz-6
Alejandro Chaban-7
Wiliam Levy-8
Sebastian Rulli-9
Jose Ron-10
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivanaaa
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3171
Age : 24
Registration date : 2008-08-09

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 4:41 pm

Juan Carlos Garcia-1
Aaron Diaz-2
Caua Reymond-3
Marco Mendez-4
Rodrigo Guirao Diaz-5
Rafael Amaya-6
Sebastian Rulli-7
Juan Alfonso Baptista-8
Jose Ron-9
William Levy-10
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Fani15
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3498
Age : 23
Location : cantando con thiago
Registration date : 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Пон Aвг 24, 2009 5:59 pm

Martin Karpan-1
Gabriel Soto-2
Rafael Amaya-3
Jose Ron-4
Fernando Carillo-5
Facundo Arana-6
Alejandro Chaban-7
Reynaldo Gianecchini-8
William Levy-9
Rodrigo Guirao Diaz-10
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TeahPayne♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 16324
Age : 20
Location : in wonderland. <3
Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Вто Aвг 25, 2009 3:19 am

Sebastian Rulli-10
Christian Meier-9
Wiliam Levy-8
Jose Ron-7
Juan Alfonso Baptista-6
Marco Mendez-5
Juan Carlos Garcia-4
Fernando Carillo-3
Caua Reymond-2
Facundo Arana-1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.casi-angeles-macedonia.piczo.com
Ana..=]
Член
Член
avatar

Female
Број на мислења : 327
Age : 24
Registration date : 2009-04-19

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Вто Aвг 25, 2009 3:55 am

Wiliam Levy-10
Jose Ron-9
Cristian Meier-8
Rafael Amaya-7
Martin Karpan-6
Rodrigo Guirao Diaz-5
Gabriel Soto-4
Fernando Carillo-3
Alejandro Chaban-2
Julian Gil -1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Вто Aвг 25, 2009 4:41 am

За сите што не гласале, а сакаат, нека го направат тоа денес, бидејки утре се затвара првиот круг од кој ке се елиминираат неколку ликови

кога ке завршиме со мажите, преминуваме на жените, чиј победник исто така титулата ке ја добие по официјален меил

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
ninna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2113
Age : 21
Location : hasta el fin con euge
Registration date : 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Вто Aвг 25, 2009 6:12 am

Wiliam Levy 10
Jose Ron 9
Eugenio Siller 8
Martin Karpan 7
Rodrigo Guirao Diaz 6
Alejandro Chaban 5
Rafael Amaya 4
Juan Carlos Garcia 3
Cristian Meier 2
Reynaldo Gianecchini 1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://nini4ka.hi5.com
diddi
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2622
Age : 22
Registration date : 2008-11-03

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Вто Aвг 25, 2009 6:27 am

nin4e напиша:
Wiliam Levy 10
Jose Ron 9
Eugenio Siller 8
Martin Karpan 7
Rodrigo Guirao Diaz 6
Alejandro Chaban 5
Rafael Amaya 4
Juan Carlos Garcia 3
Cristian Meier 2
Reynaldo Gianecchini 1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Maje
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2516
Age : 20
Location : Со Тефи во шопинг
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Вто Aвг 25, 2009 9:21 am

Dijan4e напиша:
nin4e напиша:
Wiliam Levy 10
Jose Ron 9
Eugenio Siller 8
Martin Karpan 7
Rodrigo Guirao Diaz 6
Alejandro Chaban 5
Rafael Amaya 4
Juan Carlos Garcia 3
Cristian Meier 2
Reynaldo Gianecchini 1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tatjana
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7378
Age : 22
Location : БИТОЛА
Registration date : 2009-02-08

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Вто Aвг 25, 2009 11:45 am

Wiliam Levy 10
Jose Ron 9
Eugenio Siller 8
Martin Karpan 7
Rodrigo Guirao Diaz 6
Alejandro Chaban 5
Rafael Amaya 4
Juan Carlos Garcia 3
Cristian Meier 2
Reynaldo Gianecchini 1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Вто Aвг 25, 2009 11:47 am

бе цитати, или можеби до точка ви се исти вкусовите?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
ines germanski-cielo
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 75
Age : 22
Location : so cielo na odmor i pravime špaga...XD
Registration date : 2009-08-03

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Вто Aвг 25, 2009 4:02 pm

wiliam levyyyyyy....od "oprezno s anđelom"
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
s1mone
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3586
Age : 22
Location : lejos con thiago
Registration date : 2008-08-02

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Сре Aвг 26, 2009 2:32 am

ines germanski-cielo напиша:
wiliam levyyyyyy....od "oprezno s anđelom"
не се гласа вака види ги претходните како гласале од оценки се од еден до десет и ќе одбереш десет актери кои ти се допаѓаат и на секој од нив им ставаш оценка од еден до десет
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forumexpress.org/forum.htm
Teen Angels
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 141
Age : 22
Location : Охрид =]
Registration date : 2009-04-28

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Сре Aвг 26, 2009 1:17 pm

Juan Carlos Garcia - 1
Marco Mendez - 2
Reynaldo Gianecchini - 3
Cristian Meier - 4
Sebastian Rulli - 5
Victor Noriega - 6
Jose Ron - 7
Rafael Amaya - 8
Rodrigo Guirao Diaz - 9
William Levy - 10
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
princess KAROLINA
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 622
Registration date : 2008-06-21

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Сре Aвг 26, 2009 1:47 pm

Првиот круг на гласање заврши, не гласајте повеќе. Крис ќе ви ги постави кандидатите кои продолжуваат понатаму во вториот круг и за кои ќе треба да гласате
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   Сре Aвг 26, 2009 3:51 pm

Eugenio Siller

Juan Carlos Garcia

Marco Mendez

Victor Noriega

Caua Reymond

Facundo Arana

Alejandro Chaban

Aaron Diaz

Julian Gil

Gabriel Soto

............

Martin KarpanRafael Amaya
Fernando CarilloJose RonReynaldo GianecchiniRodrigo Guirao DiazJuan Alfonso BaptistaWilliam LevySebastian RulliCristian Meier...........


Може
да започне и вториот круг на гласање за да го избереме победникот.
Актерите кои се означени со црвена боја и немаат слика, испаднаа од
вториот круг и веќе не можете да го дадете вашиот глас, а за останатите
десет можете да гласате со делење од 1 до 5 поени за истите.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж   

Вратете се на почетокот Go down
 
ТВ Форум избира најзгоден латиноамерикански маж
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: