Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Прашања до овлстените лица на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
АвторПорака
tefi
Баниран
Баниран


Female
Број на мислења : 480
Age : 22
Location : буено сајрес
Registration date : 2009-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Вто Jул 28, 2009 1:17 pm

ok ne stavam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
marythiago
Член
Член
avatar

Female
Број на мислења : 183
Age : 25
Registration date : 2009-07-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Нед Aвг 02, 2009 9:08 pm

da prasam samo kako moze da se napravat nekoi promeni vo profilot??? plsss kazete mi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Allen Cruz
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 10053
Age : 26
Location : Некаде далеку со Мар!
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пон Aвг 03, 2009 12:40 am

Одиш профил... па Аватар и на Browse си ставиш аватар...
имаш таму и Потпис и си ставеш линк од сликата и готово...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mkzabava.net
Ana-Marija
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6499
Age : 24
Location : Canada
Registration date : 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пон Aвг 03, 2009 3:09 am

Она не праша како да смени потпис и аватар туку како да направи промени во профилот
Одиш о профил и таму имаш се што ти треба а за аватар и потпис конкретно ти објасни Аце
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
marythiago
Член
Член
avatar

Female
Број на мислења : 183
Age : 25
Registration date : 2009-07-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пон Aвг 03, 2009 7:18 pm

da,toa sakav da prasam inaku fala i na dvajcata
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tatjana
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7378
Age : 22
Location : БИТОЛА
Registration date : 2009-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Вто Aвг 04, 2009 6:59 am

prasanje:
Dusica напиша:
ги правам на пикник зш немам фотошоп!
luge potpforumot e:
Фотошопa ne dr. programa i jas mislam deka treba da se postavat potpisi sto se praveni samo od fotosop a ovie ne se:


znaci mozeme da postavuvame potpisi sto se napraveni od dr. programa a ne od fotosop iako potforumot e fotosop?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
jeѕѕιe.j♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4245
Age : 23
Location : Тука некаде..
Registration date : 2009-01-10

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Вто Aвг 04, 2009 7:40 am

Може зошто да не

Сакав да прашам на еден форум неможе да се гледаат потписите, отидов во преференции и го ставив на ДА но пак не се гледа ќе може ли некој да помогне ве молам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.pep4e-sweety.piczo.co
Natalia forever
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5362
Age : 19
Location : пред лаптопот, гледам El Internado :))
Registration date : 2009-05-07

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Вто Aвг 04, 2009 7:47 am

да не си го згрешила линкот? ај нема врска и јас што напишав ццц
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
denni
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 1847
Age : 21
Location : Direct from Elm Street!
Registration date : 2009-01-18

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пет Aвг 07, 2009 8:26 am

Никот ми е сменет од espositO на dackyakaEsposito, од Крис.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Strumfce
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2420
Age : 23
Location : Aerodrom =)
Registration date : 2008-07-12

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пет Aвг 07, 2009 10:33 am

Pepi напиша:
Може зошто да не

Сакав да прашам на еден форум неможе да се гледаат потписите, отидов во преференции и го ставив на ДА но пак не се гледа ќе може ли некој да помогне ве молам
тоа треба да го направи Админот во администрацискиот панел...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://strumfcetooo.hi5.com
Ana-Marija
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6499
Age : 24
Location : Canada
Registration date : 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пет Aвг 07, 2009 2:27 pm

Може и сам да си напраиш да ти се глеа потписот или не бар на овој форум
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eugenia Suarez
Баниран
Баниран
avatar

Female
Број на мислења : 166
Age : 27
Registration date : 2009-08-03

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пет Aвг 07, 2009 5:03 pm

Moze li da si otvoram tema vo fotosop ali da si stavam moj dela od PhotoScape zs e mn dobar program?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пет Aвг 07, 2009 5:06 pm

jas mislam deka moze tamu se postavuvaat svoj dela

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Allen Cruz
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 10053
Age : 26
Location : Некаде далеку со Мар!
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пет Aвг 07, 2009 6:10 pm

gile напиша:
Moze li da si otvoram tema vo fotosop ali da si stavam moj dela od PhotoScape zs e mn dobar program?
Па незнам темата е фотошоп.. од фотошоп да се стават изработки али незнам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mkzabava.net
Ana-Marija
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6499
Age : 24
Location : Canada
Registration date : 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пет Aвг 07, 2009 6:19 pm

Може отвори тема
не мора само од фотошоп таму е за изработки на членови
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 22
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Саб Aвг 08, 2009 1:57 am

ej moze nekoj da mi dade link za potpisot na sredina da mi bide?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
jeѕѕιe.j♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4245
Age : 23
Location : Тука некаде..
Registration date : 2009-01-10

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Саб Aвг 08, 2009 2:15 am

[centar] [/centar]
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.pep4e-sweety.piczo.co
Natalia forever
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5362
Age : 19
Location : пред лаптопот, гледам El Internado :))
Registration date : 2009-05-07

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Саб Aвг 08, 2009 2:22 am

грешка пепи

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Allen Cruz
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 10053
Age : 26
Location : Некаде далеку со Мар!
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Саб Aвг 08, 2009 2:50 am

Dusica напиша:
ej moze nekoj da mi dade link za potpisot na sredina da mi bide?
еве ти код
Код:
[center][img]http://i31.tinypic.com/i4r5dz.jpg[/img][/center]


Последната промена е направена од Allen Cruz на Саб Aвг 08, 2009 3:17 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mkzabava.net
Natalia forever
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5362
Age : 19
Location : пред лаптопот, гледам El Internado :))
Registration date : 2009-05-07

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Саб Aвг 08, 2009 3:12 am

мене не ми работи кодот... празно место ми покачува
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 22
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Саб Aвг 08, 2009 3:23 am

fala ace
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eugenia Suarez
Баниран
Баниран
avatar

Female
Број на мислења : 166
Age : 27
Registration date : 2009-08-03

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Саб Aвг 08, 2009 4:47 am

Ana-Marija напиша:
Може отвори тема
не мора само од фотошоп таму е за изработки на членови
fala mn mn mn mn
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anni
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3374
Age : 22
Location : со Јеуdon Wale ;)
Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Саб Aвг 08, 2009 5:21 am

сте го тргнале chat-от или кај мене не се појавува?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 28
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Саб Aвг 08, 2009 3:54 pm

Го тргнав, и онака никој не чатува

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
anni
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3374
Age : 22
Location : со Јеуdon Wale ;)
Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Саб Aвг 08, 2009 3:58 pm

хм...баш вчера зборев со dackyakaesposito,gile,natalia forever...ама ок.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Прашања до овлстените лица на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: