Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Прашања до овлстените лица на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
АвторПорака
tefi
Баниран
Баниран


Female
Број на мислења : 480
Age : 22
Location : буено сајрес
Registration date : 2009-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Нед Jул 05, 2009 8:40 am

chris ili bilo koj moze da mi kaze kade se naoga temata sliki od 4lenovite posto sakam da si stavam od mene slika sega imam na pc?????????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Bonnie*
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5184
Age : 23
Location : Cantado con Rochi y Peter
Registration date : 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Нед Jул 05, 2009 9:02 am

Chris,edno prasanje
Poso ti imas ikoni staveno na mestoto kaj so treba potpis da se stavi
ama na fotosop vidov ako site ikoni gi racunas potpis toa ja pominuva granicata na dozvolenoto
http://i42.tinypic.com/1zd7zhv.jpg
ili toa ne vazi za ikonite?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tefi
Баниран
Баниран


Female
Број на мислења : 480
Age : 22
Location : буено сајрес
Registration date : 2009-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Нед Jул 05, 2009 9:03 am

tefi напиша:
chris ili bilo koj moze da mi kaze kade se naoga temata sliki od 4lenovite posto sakam da si stavam od mene slika sega imam na pc?????????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Fani15
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3498
Age : 23
Location : cantando con thiago
Registration date : 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Нед Jул 05, 2009 9:41 am

vo off topic
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Jana
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2584
Age : 21
Registration date : 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Нед Jул 05, 2009 10:04 am

tefi напиша:
chris ili bilo koj moze da mi kaze kade se naoga temata sliki od 4lenovite posto sakam da si stavam od mene slika sega imam na pc?????????

http://angeli.forumakers.com/forum-f18/topic-t70.htm
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Нед Jул 05, 2009 10:48 am

важи, не сум приметил ке ги сменам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Desy
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2740
Age : 24
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пон Jул 06, 2009 3:31 pm

Da ve prasam kako se vika nia forumot za serii makedonski www.serii i kako po natamu
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Bonnie*
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5184
Age : 23
Location : Cantado con Rochi y Peter
Registration date : 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пон Jул 06, 2009 3:41 pm

ne smeat da se reklamiraat forumi,toa Chris po PP da si go prasas
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Desy
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2740
Age : 24
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пон Jул 06, 2009 3:42 pm

OK,znam nego samo da prasam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Allen Cruz
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 10053
Age : 26
Location : Некаде далеку со Мар!
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Вто Jул 07, 2009 12:35 am

Форумот се вика
http://seriimk.forumakers.com/forum.htm
Овој форум е на Крис.. така да нема проблем ако го напишете вака
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mkzabava.net
Princezi4ka
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Female
Број на мислења : 852
Age : 22
Registration date : 2009-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Саб Jул 11, 2009 1:03 pm

Јас да прашам ако некој сака да ми каже како да направам потпис ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Нед Jул 12, 2009 3:47 am

Оди во Фотошоп па прашај си, ова е наменето за прашања поврзани со форумот, а не за твои лични потреби!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Princezi4ka
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Female
Број на мислења : 852
Age : 22
Registration date : 2009-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Нед Jул 12, 2009 7:10 am

Ok sry
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
The Cold One
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 2326
Age : 22
Location : Forks
Registration date : 2009-01-09

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до овлстените лица на форумот   Пет Jул 17, 2009 9:58 am

Би сакал да го прашам Крис дали може да ставам HTML код во потписот,еве каков е.

Carter Burwell - Bella's Lulaby