Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Пример за големината на вашиот потпис

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Next
АвторПорака
#gingerbeast
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6441
Age : 22
Location : somewhere with my lubsters
Registration date : 2010-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Пон Мај 16, 2011 12:25 pm

ChinaSuarez.♥ е предупредена

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shhz.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4136
Age : 23
Location : Amsterdam ;)
Registration date : 2010-02-06

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Јун 12, 2011 4:50 am

♥AnnyBieber е предупредена
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shhz.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4136
Age : 23
Location : Amsterdam ;)
Registration date : 2010-02-06

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Вто Јун 14, 2011 9:22 am

La.Petisa♥ е предупредена.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Вто Јун 21, 2011 1:34 am

Луѓе дај нели може потписот да биде 500х300?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emma.snape.arashi~
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9020
Age : 22
Location : Нарниа.
Registration date : 2009-12-26

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Вто Јун 21, 2011 1:41 am

а сега колку е?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arashiscorner.blogspot.com/
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Вто Јун 21, 2011 1:43 am

500х200. Мислам за 100 пх да не се прајме тука ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emma.snape.arashi~
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9020
Age : 22
Location : Нарниа.
Registration date : 2009-12-26

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Вто Јун 21, 2011 1:44 am

а оти јас мислам дека е 500х250 или еден месец многу влијаеше на мене за се да заборавам >.<
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arashiscorner.blogspot.com/
shhz.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4136
Age : 23
Location : Amsterdam ;)
Registration date : 2010-02-06

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Вто Јун 21, 2011 4:25 am

Дозволено е до 500х200 !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 20
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Јун 26, 2011 2:14 am

Тоа е најмногу
А може помал ако сакаме така?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
piixelatedstory♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4564
Age : 22
Location : Ohrid (:
Registration date : 2009-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Јун 26, 2011 5:08 am

~monnie♥ напиша:
Тоа е најмногу
А може помал ако сакаме така?


Е УБО!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shhz.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4136
Age : 23
Location : Amsterdam ;)
Registration date : 2010-02-06

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Јун 26, 2011 5:11 am

~monnie♥ напиша:
Тоа е најмногу
А може помал ако сакаме така?

Дада помал може, неможе само поголем од 500х200 :))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 20
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Јун 26, 2011 7:02 am

Членот Natalia Forever e предупредена
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
-adorkable.~
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 2710
Age : 20
Location : New York
Registration date : 2010-01-19

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Вто Јун 28, 2011 3:48 am

.biisse:)♥ е предупредена
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#unforgivable.
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6821
Age : 21
Registration date : 2009-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Вто Јун 28, 2011 3:52 am

на андреј не му е малку поголем потписот? o.O

_________________

Un labrinto sin final donde me pierdo
y corro y corro sin parar y no te encuentro
y aunque de vos quiera escapar siempre me acuerdo
que existe en mi un lugar donde te tengo.♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 20
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Вто Јун 28, 2011 3:53 am

Предупреден е :) сега че пишував
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FBI
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 4720
Age : 28
Registration date : 2009-12-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Вто Јун 28, 2011 5:30 am

Еми ќе го сменам до час.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
-adorkable.~
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 2710
Age : 20
Location : New York
Registration date : 2010-01-19

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Jул 03, 2011 6:23 am

KikoIdol e предупреден/а
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 20
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Пон Jул 04, 2011 6:03 am

Apostolovska♥ е предупредена
: )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Maja=]
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3790
Age : 23
Location : somewhere over the rainbow
Registration date : 2009-03-17

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Jул 16, 2011 7:13 pm

Dusicoholicarka e предупредена :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 20
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Пон Jул 18, 2011 8:18 am

мiss.вieber е предупредена!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#tinnastyles.♥
Помошник Админ
Помошник Админ
avatar

Female
Број на мислења : 16813
Age : 22
Registration date : 2009-05-06

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Чет Jул 21, 2011 5:27 pm

аман бе лушее!! зарем џабе имате функции? за инет до сеа нишо не пишев да видам колку ја вршите работата,ама кики предолго време има потпис повеќе од дозволеното и никој не ја предупредил,гледам други пред то сте предупредиле а неа не а одма се познава дека и е по голема па ебаго немате џабе функции

_________________

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zombie#
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 7333
Age : 20
Location : Somewhere over the rainbow#
Registration date : 2010-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Чет Jул 21, 2011 5:39 pm

Јас знаев дека ми е преголем потписот и за инает не го мењав за да видам колку се активни и колку си ја вршат работата надгледувачите :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#foreverselena♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 6342
Age : 21
Registration date : 2010-05-08

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Пет Jул 22, 2011 2:41 am

Да , стварно и на некои други и е преголем , на пример на Дуди има ставено иконки 150 х 150 па има нешто напишано па па има ставено иконки 100 х 100.
А Кики го тргна тај и па стави таков сличен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
~monnie♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 3238
Age : 20
Registration date : 2010-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Пет Jул 29, 2011 7:52 am

Simona Bieber е предупреден/а

-и одземетеја функцијата ако не сте задоволни
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TeahPayne♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 16324
Age : 20
Location : in wonderland. <3
Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Окт 09, 2011 2:57 pm

potterholic# e предупредена! :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.casi-angeles-macedonia.piczo.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   

Вратете се на почетокот Go down
 
Пример за големината на вашиот потпис
Вратете се на почетокот 
Страна 40 of 41Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: