Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Пример за големината на вашиот потпис

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 1:41 pm

Ајде добро ако многу ви се мали втората димензија нека биде 150, али првата останува 500!


значи 500x150

помало може, но поголемо не!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Jana
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2584
Age : 21
Registration date : 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 1:43 pm

eve go mojot to4no 500x100
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivana kocieva
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2968
Age : 29
Location : Stip
Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 2:01 pm

znaci sega moze 500 x 150, da znam dali da mi ostane ovoj potpis
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 2:05 pm

ако е под 500 х 150 или на граница, ок е

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
emogirl
Успешен Член
Успешен Член


Female
Број на мислења : 784
Age : 22
Registration date : 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 2:06 pm

MOZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivana kocieva
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2968
Age : 29
Location : Stip
Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 2:08 pm

sega ovoj potpis mie 500 x 140
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NateArchibald
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 6467
Age : 25
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 2:19 pm

Супер, сега мојов е одличен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tatjana
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7378
Age : 23
Location : БИТОЛА
Registration date : 2009-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 2:27 pm

se nadevam deka potpisot mi e ok go smaliv malku ... treba uste?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emogirl
Успешен Член
Успешен Член


Female
Број на мислења : 784
Age : 22
Registration date : 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 2:28 pm

OK MI E POTPISOT?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2113
Age : 22
Location : hasta el fin con euge
Registration date : 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 2:32 pm

pa kaza chris kako da vidite dimenziite i nemora celo vreme da prasuvate
ako e pogolem od 500x150 znaci ne e dobar
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://nini4ka.hi5.com
Cvetanka
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2510
Age : 22
Registration date : 2009-01-09

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 2:42 pm

a moze li pomal da bide od tolku ili moralno e da bide kako sto kaza chris
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 2:48 pm

Chris напиша:

значи 500x150

помало може, но поголемо не!

Цветанка глава ме заболе од објаснувања

инаку ова го имав напишано пред саат време ама тешко беше да се провери
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Cvetanka
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2510
Age : 22
Registration date : 2009-01-09

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 2:50 pm

се извинувам Крис се извинувам нема да се повторе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emogirl
Успешен Член
Успешен Член


Female
Број на мислења : 784
Age : 22
Registration date : 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 2:59 am

emogirl напиша:
OK MI E POTPISOT?
ke kazete ??????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kate
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5507
Age : 24
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 3:00 am

emogirl напиша:
emogirl напиша:
OK MI E POTPISOT?
ke kazete ??????
Не! Намали го!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emogirl
Успешен Член
Успешен Член


Female
Број на мислења : 784
Age : 22
Registration date : 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 3:23 am

sea dobar e?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 3:33 am

втората димензија ти е 176

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
emogirl
Успешен Член
Успешен Член


Female
Број на мислења : 784
Age : 22
Registration date : 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 3:43 am

kako mislis 2 dimenzija?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Cvetanka
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2510
Age : 22
Registration date : 2009-01-09

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 3:45 am

абе емо гирл сеа не можат цело време да гледаат на твојот потпис имаат и друга некоја поважна работа отколку цело време некој да ги прашува каков да биде потписот Крис кажа колку да биде и држете се до тоа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 4:28 am

Готово, сеа ке ги бришам оние потписи што имаат поголеми димензии од границата!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 5:41 am

e mojot potpis go isbrisavte a mi bese dimnezijata 386x163

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2113
Age : 22
Location : hasta el fin con euge
Registration date : 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 5:42 am

epa vtorata dimenzija treba 150 ne 163
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://nini4ka.hi5.com
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 5:50 am

epa kaj mene nejke fotoshopot da se ukluce i jas ne mozev da go namalam ovde pisav da mi go namalat na 500x100 i nekoj go namali na 386x163 i mi kaza deka tolku moze

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Jana
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2584
Age : 21
Registration date : 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 5:51 am

pa mozis i na paint da si go smalis ako e do tolku
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2113
Age : 22
Location : hasta el fin con euge
Registration date : 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Мај 31, 2009 5:52 am

mozes i na picnik
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://nini4ka.hi5.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   

Вратете се на почетокот Go down
 
Пример за големината на вашиот потпис
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 41Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: