Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Пример за големината на вашиот потпис

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Next
АвторПорака
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 9:47 am

nekoj ako moze neka mi go namali postot na 500x100 mene nesto ne moze fotoshopot da mi se otvori

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TheQueen.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5054
Age : 22
Location : Paris,France (:
Registration date : 2008-07-31

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 9:59 am

Лелеее кога го прочитав ова како ми падна жал многу ми беше убав потписот што ми беше наместен ама беше 500х300 и сега го сменив и овој е 433px×134px


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
The Cold One
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 2326
Age : 22
Location : Forks
Registration date : 2009-01-09

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:00 am

Еве само оволку можев ,ако намалувам повеќе е губи квалитетот на сл.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:15 am

mozes da stavis link od slikata kaj mene nesto nejke da se napravi link za da ja stavam kako potpis

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
The Cold One
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 2326
Age : 22
Location : Forks
Registration date : 2009-01-09

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:16 am

Eve                                                                                                         http://i42.tinypic.com/161x0f9.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emogirl
Успешен Член
Успешен Член


Female
Број на мислења : 784
Age : 22
Registration date : 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:24 am

jas nemam potpis bidejki nemozam neso da napraam go stavam url na slikata i posle kliknuvam na image posle kliknuvam isprati i mi vika vasiot profil e promenet posle pisuvam gledam nama so li e rabotava?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2113
Age : 22
Location : hasta el fin con euge
Registration date : 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:31 am

epa treba img pa url na sikata pa pak image i isprati
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://nini4ka.hi5.com
emogirl
Успешен Член
Успешен Член


Female
Број на мислења : 784
Age : 22
Registration date : 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:33 am

aha ok falaaaaaaaaaaaaaaaaa ti
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivana kocieva
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2968
Age : 29
Location : Stip
Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:35 am

Mojot potpis e 455 x 161 aj ako moze nekoj da mi go naprave kako so preba 500 x 100
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emogirl
Успешен Член
Успешен Член


Female
Број на мислења : 784
Age : 22
Registration date : 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:36 am

pak nekit
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
s1mone
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3586
Age : 22
Location : lejos con thiago
Registration date : 2008-08-02

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:38 am

ivana kocieva напиша:
Mojot potpis e 455 x 161 aj ako moze nekoj da mi go naprave kako so preba 500 x 100
Еве и за да не ти испадне многу мал можеш под него и текст да си напишеш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forumexpress.org/forum.htm
The Cold One
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 2326
Age : 22
Location : Forks
Registration date : 2009-01-09

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:40 am

emogirl напиша:
pak nekit
Постави ја сл
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Allen Cruz
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 10053
Age : 27
Location : Некаде далеку со Мар!
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:41 am

jas bi rekol da e 500x100 i da nema izmegu... pa sega kako saka administratorot taka ne se mesam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mkzabava.net
ivana kocieva
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2968
Age : 29
Location : Stip
Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:42 am

s1mone напиша:
ivana kocieva напиша:
Mojot potpis e 455 x 161 aj ako moze nekoj da mi go naprave kako so preba 500 x 100
Еве и за да не ти испадне многу мал можеш под него и текст да си напишеш

fala
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emogirl
Успешен Член
Успешен Член


Female
Број на мислења : 784
Age : 22
Registration date : 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:45 am

eve ti
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2113
Age : 22
Location : hasta el fin con euge
Registration date : 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:48 am

eve ova kopiraj go vo potpisot i stisni isprati
Код:
[img]http://i43.tinypic.com/2uoop7a.jpg[/img]
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://nini4ka.hi5.com
emogirl
Успешен Член
Успешен Член


Female
Број на мислења : 784
Age : 22
Registration date : 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:50 am

nemoze neso go kopirav toa nemoze
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2113
Age : 22
Location : hasta el fin con euge
Registration date : 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 10:51 am

epa togas odi vo profil --> preferencii --> sekogas dodavaj go mojot potpis....obelezi da
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://nini4ka.hi5.com
NateArchibald
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 6467
Age : 25
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 11:15 am

ace.radevski напиша:
jas bi rekol da e 500x100 i da nema izmegu... pa sega kako saka administratorot taka ne se mesam

Да но тоа ептен мало изгледа, тоа 500 нека стои другиот размер нека биде барем до 150.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Jana
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2584
Age : 21
Registration date : 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 11:16 am

eve go sega mojot 500x100
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 11:34 am

eve moze nekoj ovaj potpis da mi go napravi 500x100

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
diddi
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2622
Age : 22
Registration date : 2008-11-03

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 12:34 pm

Ја ставив нов и тој го намалував колку што можеше - толку можеше бидејки се губи квалитетот на сликата
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
EuGe
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3021
Age : 22
Location : Con Euge
Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 12:38 pm

WIldcat напиша:
eve moze nekoj ovaj potpis da mi go napravi 500x100
јас направив појди во потписи и аватари,па види дали ти се свиѓа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.luisana-lopilatomk.forumakers.com
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 12:43 pm

jas ja sakam celata slika da se gleda samo da e namalena vo 500x100

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 23
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 1:33 pm

moze nekoj mojot potpis da go napravi 500x100?
pls
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   

Вратете се на почетокот Go down
 
Пример за големината на вашиот потпис
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 41Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: