Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Пример за големината на вашиот потпис

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 21 ... 41  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 6:06 am

Ова е пример за тоа колкава треба да биде големината на вашиот потпис, ви се дава рок денеска на сите вас кој имате потпис поголем од овие димензии (а ве има многу)
да го смените или намалите, во спротивно ке ви биде одземено правото да користите потпис!


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
Natalia forever
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5362
Age : 19
Location : пред лаптопот, гледам El Internado :))
Registration date : 2009-05-07

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 6:17 am

golem li e mojot chris?


Последната промена е направена од Natalia forever на Саб Мај 30, 2009 6:19 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 6:17 am

mojot e 500x200 moze li taka ili da go namalam 500x100

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
The Cold One
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 2326
Age : 22
Location : Forks
Registration date : 2009-01-09

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 6:19 am

Па кажаа да се намали ,инаку еве мојот ОК е сега?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
EuGe
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3021
Age : 22
Location : Con Euge
Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 6:28 am

Мојот ок е???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.luisana-lopilatomk.forumakers.com
Natalia forever
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5362
Age : 19
Location : пред лаптопот, гледам El Internado :))
Registration date : 2009-05-07

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 6:28 am

Natalia forever напиша:
golem li e mojot chris?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tatjana
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 7378
Age : 23
Location : БИТОЛА
Registration date : 2009-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 6:29 am

Мојот ок е?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivana kocieva
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2968
Age : 29
Location : Stip
Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 7:00 am

Мојот потпис ОК ли е?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
waldorf~bass.♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4498
Age : 21
Location : New York
Registration date : 2009-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 7:07 am

Mojot potpis dobar e?

_________________


te amare por siempre...♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Allen Cruz
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 10053
Age : 27
Location : Некаде далеку со Мар!
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 7:07 am

Мојот потпис е тамн... вашите не, особено на татјана
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mkzabava.net
waldorf~bass.♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4498
Age : 21
Location : New York
Registration date : 2009-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 7:08 am

OK,togas brzo da go smenam!

_________________


te amare por siempre...♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NateArchibald
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 6467
Age : 25
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 7:17 am

Боже па што ве кошта да проверите колкав и е размерот на сликата, ако ја симнувате од google ви пишува убаво колку е, 500x100 обично треба да биде, а гледам и мојот е малце поголем па треба да го сменам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Allen Cruz
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 10053
Age : 27
Location : Некаде далеку со Мар!
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 7:20 am

e sega malku ke se podobri izgledot na forumot so isto goleminata na potpisi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mkzabava.net
marijask
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2425
Age : 27
Registration date : 2009-01-19

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 7:21 am

kako da ja smenam goleminata na potpisot?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninna
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2113
Age : 22
Location : hasta el fin con euge
Registration date : 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 7:27 am

a moze i plus tekst?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://nini4ka.hi5.com
EuGe
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 3021
Age : 22
Location : Con Euge
Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 7:51 am

Мене ми е глупо со олкава димензија мн. е мала
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.luisana-lopilatomk.forumakers.com
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 1652
Age : 29
Location : en Eudamon
Registration date : 2008-09-21

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 8:00 am

Да, нека биде барем 500x150.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://floricienta.forumotion.com/
NateArchibald
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 6467
Age : 25
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 8:02 am

Да, 500x150 е доволна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Allen Cruz
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 10053
Age : 27
Location : Некаде далеку со Мар!
Registration date : 2008-06-19

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 8:05 am

500x100 e originalna verzija
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.mkzabava.net
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 8:13 am

Знам дека сите сакате големи потписи за да ставите се што ке посакате, но мора да ме разберете како администратор на форумов морам да внимавам на овие работи, на ништо не личи вака...

nin4e може и текст


Сите оние што прашаа дали им е добра величината ке ги замолам да не го прават тоа повторно, немам време на стотици членови да им ги проверувам димензиите затоа сега ке ви покажам како да си проверите


Сликата која ви е на потпис ке ја ставите во еден фолдер и кога ке ја добрете со стрелката на маусот ке се појави информативно прозорче за тоа колкави се димензиите... или попросто, споредете ја со примерот кој ви го дадов


А за оние што не знаат да направат проста работа како што е смалување на сликата стварно не знам како да помогнам, користете Фотошоп што друго да ви кажам...

вечер ке проверам дали се добри потписите, не ме приморувајте да ги деактивирам за поединци!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 23
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 9:22 am

ova e velicinata na mojot potpis se nadevam deka e ok
359 x 222
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NateArchibald
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 6467
Age : 25
Location : Кавадарци
Registration date : 2008-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 9:32 am

Не е добра, втората големина е поголема од 100 тоа 222 треба да биде 100.

Мислам сега дека толку толку ми е подобар мојот потпис сепак втората величина ми е 150 ама не знам колку помало да го направам веќе.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 23
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 9:33 am

epa ajde sega ke smalam...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Jana
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2584
Age : 21
Registration date : 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 9:36 am

a ok e mojot ili da go smalam?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 23
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Саб Мај 30, 2009 9:38 am

decki jas mojot samo volku mozev da go smalam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   

Вратете се на почетокот Go down
 
Пример за големината на вашиот потпис
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 41Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 21 ... 41  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: