Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Членови кој користат две сметки - БАН

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next
АвторПорака
zombie#
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 7333
Age : 20
Location : Somewhere over the rainbow#
Registration date : 2010-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 2:40 pm

TheaEsposito напиша:
Јана и Софи?
Упс...Error..Грешка во системот...Ти,јана и Софи сте ги молеле Тина и Кате да се вратат...Дури сеа разбрав..Застарен ум
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 3:04 pm

|-HellGirl-| напиша:
Абе ајде видите Иси и Бисе шо напрајвте...
Заради вас сеа Тина,Кате,Јана и Софи си заминаја...
Дајте бе

ШТО??Заради мене???Што реков јас бре???
Треба они да дојдат и да си кажат за шо се работи...
А не да бегат...
лол....

А бтв за Роби е ств претеризам..
Некои членови не се тука ни по 1 месец и зборуваат нешто без врска!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Natalia forever
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5362
Age : 19
Location : пред лаптопот, гледам El Internado :))
Registration date : 2009-05-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 3:15 pm

хаха ги молевме не си заминуваме!
и не е заради иси ама ве молам па бидете фер со нив
така сестра и од иси ја измешаја со давид
тоа е грешка близу живеат и се помешале!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
StefaN
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 7157
Age : 24
Location : Скопје
Registration date : 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 5:14 pm

Не кажав дека се они туку 18 мислења на .tinkkie. се совпаѓаат со една од IP адресите од каде што пишувала Teffy-Cande~, и 421 мислења на Mariana.Esposito се совпаѓаат со некоја од IP адресите на Mar-Lalii ~. Тоа немора да значи дека се исти член, можеби живеат блиску, се уклучиле во интернет кафе, во училиште.
А сите мислења на devil.eye имаат иста IP адреса како на perfectly.bad.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
.angie.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 10758
Age : 20
Location : Скопје
Registration date : 2009-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 3:21 am

Bojanna* напиша:
StefaN напиша:
devil.eye и perfectly.bad имаат иста IP адреса, сега дали се ист член или се уклучуваат од ист компјутер незнам.

Роби ја чекам објаснување...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 3:39 am

StefaN напиша:

А сите мислења на devil.eye имаат иста IP адреса како на perfectly.bad.

omg!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
piixelatedstory♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4564
Age : 22
Location : Ohrid (:
Registration date : 2009-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 3:43 am

шо ви е на вас? со кое право ги обвинувате тина и кате дека се криви за се?
Е сега стварно ме изнервиравте, поготово ти исидора: „Ако се тие ќе си добијат бан блабла“

тоа админите ќе го проверат и ќе го најдат решението, а сега заради твоиве глупави постови си заминаја и тини и кате.

Сите овдека спамувате правејќи се модератори или админи не знам блабла ќе требало да добијат бан незнам што... коа ќе имате повисок ранк тогаш да кажувате, како админите да не си ја знаат работата

извинете за тоа што можда спамираам и за тоа што немам право да го кажам ова ама сепак за мене ова е претерано и стварно беше потребно да го кажам ова!!!

сега среќни сте, тини и кате си заминаја сто посто од вашите навреди и сега не се тука ете поради вашите караници.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TeahPayne♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 16324
Age : 20
Location : in wonderland. <3
Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 3:44 am

An4i* напиша:
Bojanna* напиша:
StefaN напиша:
devil.eye и perfectly.bad имаат иста IP адреса, сега дали се ист член или се уклучуваат од ист компјутер незнам.

Роби ја чекам објаснување...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.casi-angeles-macedonia.piczo.com
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 3:46 am

Jas za niv ne kazav niedna navreda...A ke bide fer da se tie i da ne im stavat ban???
Jas ne velam deka se tie mozebi nekoj koj zivee blisku do niv....
haha zaradi mene si zaminale ...omg..sesto...
ne planiram veke da spamiram....I nikoj ne sum navredila....
(sry za latinica ama ne sum doma)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
piixelatedstory♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4564
Age : 22
Location : Ohrid (:
Registration date : 2009-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 3:52 am

.tinkkie. напиша:
Дечки јас си одам од форумов,готово ова е крајно
значи
јас не ги имам напревно тие акаунти и незнам од која причина би ги
направила и од каде тие иста ип адреса со менее тоа незнам ама сега си
одам бидеќи сега сите ме мразите и верувате дека тие акаунти сум јас кои
никогаш не сум ги направила
излеа на сите ви сметам па редно е да си
одам и јас.
а јас се чудам како е можно исти ип адреси да имаме ако
сакате банирајте ме и онака нема да се оклучувам ова ми е последниот
пост во овој форум доколку се нејди некој што не ме мрази можеме преку
мсн да комуницираме
ама после ова сите верувате дека тие се мој
акаунти и сите ме мразите знам..
зато дечки ЧАО
ЧАО ВЕ САКАМ НА
СИТЕ
СЕ ИЗВИНУВАМ ШТО ВИ ПРЕЧЕВВ

ете сега среќни сте? ги избркавте тини и кате сега никој нема да ви пречи, нели??


инаку исидора од сите овде само ти спомна бан!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
PrajillaSuarez
Член
Член
avatar

Female
Број на мислења : 241
Age : 26
Registration date : 2010-03-08

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 4:29 am

од каде бе јас со катхиее и со тие други членови
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
piixelatedstory♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4564
Age : 22
Location : Ohrid (:
Registration date : 2009-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 4:34 am

ЈАС СЕПАК ГИ МОЛАМ АДМИНИТЕ ДА ГО ИСТРАЖУВААТ ОВОЈ СЛУЧАЈ СО ТИНИ И КАТЕ ИАКО ТИЕ ЗАМИНАЈА ДА ДОКАЖАТ ДЕКА НЕ Е ТАКА КАКО ШТО МИСЛИТЕ!

и да не спамуваме веќе, овој случај нека заврши смирено и брзо!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 23
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 4:39 am

како може да бидеме среќни коа тини и кате ке си отидат од форумов?
и не гледам што тука има навредливо за нив.
Али остајте све на админите,они ке видат.
Иако знам дека тоа не се тина и кате .
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
piixelatedstory♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4564
Age : 22
Location : Ohrid (:
Registration date : 2009-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 5:05 am

dudii. напиша:
како може да бидеме среќни коа тини и кате ке си отидат од форумов?
и не гледам што тука има навредливо за нив.
Али остајте све на админите,они ке видат.
Иако знам дека тоа не се тина и кате .

не ти туку некои членови дуди
инаку мислам дека ќе се вратат, дај боже
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#invisible
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 11985
Age : 22
Registration date : 2009-10-12

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 5:07 am

London Eye напиша:
dudii. напиша:
како може да бидеме среќни коа тини и кате ке си отидат од форумов?
и не гледам што тука има навредливо за нив.
Али остајте све на админите,они ке видат.
Иако знам дека тоа не се тина и кате .

не ти туку некои членови дуди
инаку мислам дека ќе се вратат, дај боже

Jaс и Ангел.Еспосито вчера ја убедувавме Тини, ама ништо...

_________________

Por siempre parte de mi.
eternamente GRACIAS ♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TeahPayne♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 16324
Age : 20
Location : in wonderland. <3
Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 5:08 am

И јас и Софи и Јана ја убедувавме, ама неќееее Не сте фер Бисера и Исидора. Ги избркавте!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.casi-angeles-macedonia.piczo.com
piixelatedstory♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4564
Age : 22
Location : Ohrid (:
Registration date : 2009-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 5:09 am

TheaEsposito напиша:
И јас и Софи и Јана ја убедувавме, ама неќееее Не сте фер Бисера и Исидора. Ги избркавте!Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 6:02 am

London Eye напиша:
TheaEsposito напиша:
И јас и Софи и Јана ја убедувавме, ама неќееее Не сте фер Бисера и Исидора. Ги избркавте!јас?!
јас ништо не реков..видете на 18 страна..јас не реков бан..јас реков дека можеби се тие..лол

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#unforgivable.
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6821
Age : 21
Registration date : 2009-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 6:06 am

Абе нешто не ви работи таму како е можно тоа
например за што ќе и биде на Тина нов акаунт кога на акаунтот .тинккие. си е надгледувач
Стварно морате да си проверите таму и како можете така да ги бркате членовите одма и сега ќе ги баннирате и бан и она и ова

_________________

Un labrinto sin final donde me pierdo
y corro y corro sin parar y no te encuentro
y aunque de vos quiera escapar siempre me acuerdo
que existe en mi un lugar donde te tengo.♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#unforgivable.
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 6821
Age : 21
Registration date : 2009-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 6:08 am

dokyy*zachary напиша:
ке се банираат сеа тие членови?

еве ова не е пример за тоа што го напишав погоре ???

_________________

Un labrinto sin final donde me pierdo
y corro y corro sin parar y no te encuentro
y aunque de vos quiera escapar siempre me acuerdo
que existe en mi un lugar donde te tengo.♥

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 7:19 am

.martinkka.. напиша:
dokyy*zachary напиша:
ке се банираат сеа тие членови?

еве ова не е пример за тоа што го напишав погоре ???

i kako sto gledas jas samo prasav...
lelel svasta....Sto i smeta na nejze ako jas samo sum prasala.....
Boze jas nisto ne napraviv ona da si odi i ne planiramm vo nikoj slucaj da ja molam se vrati...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 7:33 am

dokyy*zachary напиша:

Boze jas nisto ne napraviv ona da si odi i ne planiramm vo nikoj slucaj da ja molam se vrati...
i jas

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
piixelatedstory♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 4564
Age : 22
Location : Ohrid (:
Registration date : 2009-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 7:41 am

Вака дечки.
јас решив да не си одам некое време, затоа што видов дека само бисера и исидора се тие што сакаат да си одам, а другите не!
Стефан ми рече јас да ја решам ситуацијава дека тој е зафатен така да:
- Отсега кој ќе спомне нешто околу овај проблем само во темата ПРОБЛЕМ! ама само ако е многу важно!!!
освем исидора, бисера, јас, роберт, тина и кате никој не смее да коментира за проблемов и да кажува свое мислење.

ако некој спамира цело време за караницава да додава глупости ќе го известам стефан и тој ќе ве предупреди.
знам дека не сум админ или модератор ама послушајте ме најдобро ќе биде така!

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 7:45 am

Lelele stvarno sea me izritira...Znaes deka preteruvas..Nikogas ne rekov da si odis a ne ni posakav...Mi beshe mnogu draga ama sea stvarno me izritruvas...Bozhe sacuvaj treskas sekakvi gluposti!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Вто Јун 15, 2010 7:48 am

London Eye напиша:
Вака дечки.
јас решив да не си одам некое време, затоа што видов дека само бисера и исидора се тие што сакаат да си одам, а другите не!
Стефан ми рече јас да ја решам ситуацијава дека тој е зафатен така да:
- Отсега кој ќе спомне нешто околу овај проблем само во темата ПРОБЛЕМ! ама само ако е многу важно!!!
освем исидора, бисера, јас, роберт, тина и кате никој не смее да коментира за проблемов и да кажува свое мислење.

ако некој спамира цело време за караницава да додава глупости ќе го известам стефан и тој ќе ве предупреди.
знам дека не сум админ или модератор ама послушајте ме најдобро ќе биде така!

не те разбрав......овај проблем ќе го продолжиме во темата ПРОБЛЕМ само ако се јави нешто ново во врска со ова така?и смееме да пишуваме само јас,ти.иси,роби,тина и катерина,така?во оваа тема да не пишуваме за овој проблем туку во темата ПРОБЛЕМ?

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   

Вратете се на почетокот Go down
 
Членови кој користат две сметки - БАН
Вратете се на почетокот 
Страна 16 of 17Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: