Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Членови кој користат две сметки - БАН

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next
АвторПорака
Endzela.♥
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 5870
Age : 19
Location : In Los Angeles :P
Registration date : 2009-09-16

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 7:23 am

Bojanna* напиша:
Јас не верувам дека се Тина и КатеMe 2
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
waldorf~bass.♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4498
Age : 20
Location : New York
Registration date : 2009-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 7:23 am

Bojanna* напиша:
Јас не верувам дека се Тина и Кате
Ни јас не верувам.

_________________


te amare por siempre...♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
StefaN
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 7157
Age : 23
Location : Скопје
Registration date : 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 9:10 am

devil.eye и perfectly.bad имаат иста IP адреса, сега дали се ист член или се уклучуваат од ист компјутер незнам.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zombie#
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 7333
Age : 19
Location : Somewhere over the rainbow#
Registration date : 2010-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 9:15 am

StefaN напиша:
devil.eye и perfectly.bad имаат иста IP адреса, сега дали се ист член или се уклучуваат од ист компјутер незнам.
Ааааа....Роби
Зарем вака ни направи
Барем да не не лажеше!
СРАМ ДА ТИ Е!
Ако си ги направил ти и двете
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#invisible
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 11985
Age : 21
Registration date : 2009-10-12

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 9:29 am

StefaN напиша:
devil.eye и perfectly.bad имаат иста IP адреса, сега дали се ист член или се уклучуваат од ист компјутер незнам.

Роби ја чекам објаснување...

_________________

Por siempre parte de mi.
eternamente GRACIAS ♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anamariia x3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6607
Age : 106
Location : inn .. wonderland <3
Registration date : 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 9:31 am

Чекајте што е ова со Тина&Кате??
Не разбирам .. имааат толку мислења или .. ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 22
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 9:39 am


се колнам во се најмило дека ја не сум тој !!

омФг.. господи боже, со која логика да отварам нов акоунт?
тцтцтц
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TeahPayne♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 16324
Age : 20
Location : in wonderland. <3
Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 10:11 am

За Тина и Кате неверувам. Тоа горе со мар-Лали се толку зошто може сите тие се од ист град или блиску живеат!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.casi-angeles-macedonia.piczo.com
waldorf~bass.♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4498
Age : 20
Location : New York
Registration date : 2009-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 11:41 am

Дечки бе аман!Тина и Кате?!Нема шанса бе ало,ајде кажете ми причина зошто би го направиле тоа?!

_________________


te amare por siempre...♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lali Esposito-Marr
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 55
Age : 25
Registration date : 2009-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 11:44 am

Znaev deka devil eye i perfectly.bad se isti chlena.....................
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#invisible
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 11985
Age : 21
Registration date : 2009-10-12

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 11:46 am

Lali Esposito-Marr напиша:
Znaev deka devil eye i perfectly.bad se isti chlena.....................

Абе нема шансиии!

_________________

Por siempre parte de mi.
eternamente GRACIAS ♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lali Esposito-Marr
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 55
Age : 25
Registration date : 2009-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 11:47 am

Bojanna* напиша:
Lali Esposito-Marr напиша:
Znaev deka devil eye i perfectly.bad se isti chlena.....................

Абе нема шансиии!

mnogu cudno mi padna koa vidov deka skros isti potpis pravat mislam ja taka si pomislif ... a sega neznam , nishto ne zavisi od mene.. :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anamariia x3
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 6607
Age : 106
Location : inn .. wonderland <3
Registration date : 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 11:48 am

А ќе ми објасни некој со Тина и Кати?
Нивни ли се Тефи-Канде,Мар-Лали ???Ако е така тоа не можно.А можеби блиску живеат па имаат иста адреса.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
waldorf~bass.♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4498
Age : 20
Location : New York
Registration date : 2009-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 11:48 am

Енд Исидора зошто бан за Тина и Кате?

_________________


te amare por siempre...♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lali Esposito-Marr
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 55
Age : 25
Registration date : 2009-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 11:50 am

a tie smetki stvarno gi imaat napraveno tinkkie i mariana.esposito ????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#invisible
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 11985
Age : 21
Registration date : 2009-10-12

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 11:51 am

Ја многу не се разбирам од форуми т.е. ич не се разбирам ама..може да има како у комп. пр некој вирус и све расипува, прави нови сметки од исти ИП адреси...??


Може звучи глупо ама...

_________________

Por siempre parte de mi.
eternamente GRACIAS ♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emma.snape.arashi~
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9020
Age : 22
Location : Нарниа.
Registration date : 2009-12-26

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 11:55 am

мене тоа ми изгледа многу нереално. вирус можи да избриши сметка, ама да направи нова нема шанси
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arashiscorner.blogspot.com/
#invisible
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 11985
Age : 21
Registration date : 2009-10-12

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 11:56 am

Абе со вирус све е можнооо

_________________

Por siempre parte de mi.
eternamente GRACIAS ♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 12:07 pm

Angel.Esposito напиша:
Енд Исидора зошто бан за Тина и Кате?

Aко се нивни сметките секако бан...Мислам дека правилото треба да е исто со сите членови..Како што леци4ка беше банирана и тие ке бидат банирани...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
WIldcat
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Male
Број на мислења : 5957
Age : 26
Location : Vinica
Registration date : 2009-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 12:08 pm

abe vie ne ste tie sto ke kazete koj treba da se banira toa ke vidat adminite i ne pravete vaka deka tina i kate imaat poveke smetki a robi deka nema sansi da ima poveke smetki toa ke vidat adminite i ke kazat kolku ima i ne spamirajte po celi stranici za edno isto

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lali Esposito-Marr
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 55
Age : 25
Registration date : 2009-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 12:09 pm

se slozuvam so wildcat
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 22
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 1:29 pm

Lali Esposito-Marr напиша:
Bojanna* напиша:
Lali Esposito-Marr напиша:
Znaev deka devil eye i perfectly.bad se isti chlena.....................

Абе нема шансиии!

mnogu cudno mi padna koa vidov deka skros isti potpis pravat mislam ja taka si pomislif ... a sega neznam , nishto ne zavisi od mene.. :)

ај ај .. мн знаеш ти
1 месец дали си на форумов одма ме напаѓаш дека иам друг акоунт .. со која целл??
ме знаат останатите членови, ја не сум ТАКОВ ~!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zombie#
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 7333
Age : 19
Location : Somewhere over the rainbow#
Registration date : 2010-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 2:14 pm

Абе ајде видите Иси и Бисе шо напрајвте...
Заради вас сеа Тина,Кате,Јана и Софи си заминаја...
Дајте бе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
TeahPayne♥
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 16324
Age : 20
Location : in wonderland. <3
Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 2:23 pm

Јана и Софи?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.casi-angeles-macedonia.piczo.com
nutella.
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 9188
Age : 22
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 2:27 pm

WHAT???
абе ајде..не ми се верува дека такво нешто би направиле..
можеби живеат блиску или на исто место..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   

Вратете се на почетокот Go down
 
Членови кој користат две сметки - БАН
Вратете се на почетокот 
Страна 15 of 17Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: