Добредојдовте, тимот на Ангели МК ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ке можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум. 
HomeФејсбукPortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Членови кој користат две сметки - БАН

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 1723
Age : 29
Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Нед Јун 13, 2010 6:28 am

Ај прекинете, кој ќе продолжи да се расправа ќе добие казна!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://angeli.forumakers.com
StefaN
Администратор
Администратор
avatar

Male
Број на мислења : 7157
Age : 24
Location : Скопје
Registration date : 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Нед Јун 13, 2010 6:15 pm

На една од IP адресите од каде што пишувала Teffy-Cande~ пронајдов уште 3 членови:
.tinkkie. [ 18 Мислења ]
AnnamarijaDelCerro* [ 1 Пишување ]
Miss.Giovanna [ 1 Пишување ]

А на една од IP адресите од каде што пишувала Mar-Lalii ~ пронајдов уште 6 членови:
Mariana.Esposito [ 421 Мислења ]
PrajillaSuarez [ 14 Мислења ]
Steffy.Esposito [ 11 Мислења ]
Еухе.Суарез [ 7 Мислења ]
dzoki-ale [ 5 Мислења ]
IvonnaDelCerro [ 4 Мислења ]_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#invisible
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 11985
Age : 22
Registration date : 2009-10-12

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 12:01 am

Не зезај..

Ама чекај малце

.tinkkie. [ 18 Мислења ] -- Тини има 8697 мислења...

Mariana.Esposito [ 421 Мислења ] - Mariana.Esposito т.е. Катхие има 2387 мислења


_________________

Por siempre parte de mi.
eternamente GRACIAS ♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 5:58 am

Bojanna* напиша:
Не зезај..

Ама чекај малце

.tinkkie. [ 18 Мислења ] -- Тини има 8697 мислења...

Mariana.Esposito [ 421 Мислења ] - Mariana.Esposito т.е. Катхие има 2387 мислења

лол

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ESPOSITOesunica*
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 120
Age : 22
Registration date : 2009-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:00 am

проверете ги
devil.eye
и
perfectly.bad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 23
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:01 am

Нема никаква потреба ја да правам нов акоунт !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2964
Age : 21
Location : Во заборав ...
Registration date : 2009-04-27

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:01 am

Еуге.Суарез напиша:
Bojanna* напиша:
Не зезај..

Ама чекај малце

.tinkkie. [ 18 Мислења ] -- Тини има 8697 мислења...

Mariana.Esposito [ 421 Мислења ] - Mariana.Esposito т.е. Катхие има 2387 мислења

лол

Леле
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:01 am

Lovely Girl напиша:
Еуге.Суарез напиша:
Bojanna* напиша:
Не зезај..

Ама чекај малце

.tinkkie. [ 18 Мислења ] -- Тини има 8697 мислења...

Mariana.Esposito [ 421 Мислења ] - Mariana.Esposito т.е. Катхие има 2387 мислења

лол

Леле

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ESPOSITOesunica*
Нов Член
Нов Член
avatar

Female
Број на мислења : 120
Age : 22
Registration date : 2009-12-24

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:02 am

perfectly.bad напиша:
Нема никаква потреба ја да правам нов акоунт !
neznam
samo kazav da proveret ako saket
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 23
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:02 am

океј луѓе. шо сум ја тај ајде банирајте ме
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:04 am

роби смири се,никој не рече дека си ти..таа само рече да проверат..остај нека проверат..ќе видат дека НЕ СИ ТИ1!

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:06 am

ESPOSITOesunica* напиша:
проверете ги
devil.eye
и
perfectly.bad

од каде ти излезе оваа?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:06 am

dokyy*zachary напиша:
ESPOSITOesunica* напиша:
проверете ги
devil.eye
и
perfectly.bad

од каде ти излезе оваа?
демек правеле исти графики

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:07 am

Еуге.Суарез напиша:
dokyy*zachary напиша:
ESPOSITOesunica* напиша:
проверете ги
devil.eye
и
perfectly.bad

од каде ти излезе оваа?
демек правеле исти графики

лол.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
waldorf~bass.♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4498
Age : 21
Location : New York
Registration date : 2009-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:08 am

Абе ајде не претерувајте!Зошто би отворил нов акаунт?!

_________________


te amare por siempre...♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl
Топ постер
Топ постер
avatar

Female
Број на мислења : 2964
Age : 21
Location : Во заборав ...
Registration date : 2009-04-27

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:08 am

StefaN напиша:
На една од IP адресите од каде што пишувала Teffy-Cande~ пронајдов уште 3 членови:
.tinkkie. [ 18 Мислења ]
AnnamarijaDelCerro* [ 1 Пишување ]
Miss.Giovanna [ 1 Пишување ]

А на една од IP адресите од каде што пишувала Mar-Lalii ~ пронајдов уште 6 членови:
Mariana.Esposito [ 421 Мислења ]
PrajillaSuarez [ 14 Мислења ]
Steffy.Esposito [ 11 Мислења ]
Еухе.Суарез [ 7 Мислења ]
dzoki-ale [ 5 Мислења ]
IvonnaDelCerro [ 4 Мислења ]ама не е можно тина и кате да...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:09 am

Lovely Girl напиша:
StefaN напиша:
На една од IP адресите од каде што пишувала Teffy-Cande~ пронајдов уште 3 членови:
.tinkkie. [ 18 Мислења ]
AnnamarijaDelCerro* [ 1 Пишување ]
Miss.Giovanna [ 1 Пишување ]

А на една од IP адресите од каде што пишувала Mar-Lalii ~ пронајдов уште 6 членови:
Mariana.Esposito [ 421 Мислења ]
PrajillaSuarez [ 14 Мислења ]
Steffy.Esposito [ 11 Мислења ]
Еухе.Суарез [ 7 Мислења ]
dzoki-ale [ 5 Мислења ]
IvonnaDelCerro [ 4 Мислења ]ама не е можно тина и кате да...


се е можно...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:09 am

dokyy*zachary напиша:
Lovely Girl напиша:
StefaN напиша:
На една од IP адресите од каде што пишувала Teffy-Cande~ пронајдов уште 3 членови:
.tinkkie. [ 18 Мислења ]
AnnamarijaDelCerro* [ 1 Пишување ]
Miss.Giovanna [ 1 Пишување ]

А на една од IP адресите од каде што пишувала Mar-Lalii ~ пронајдов уште 6 членови:
Mariana.Esposito [ 421 Мислења ]
PrajillaSuarez [ 14 Мислења ]
Steffy.Esposito [ 11 Мислења ]
Еухе.Суарез [ 7 Мислења ]
dzoki-ale [ 5 Мислења ]
IvonnaDelCerro [ 4 Мислења ]ама не е можно тина и кате да...


се е можно...
нормално дека се е можно

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
be.good.to.me*
Топ постер
Топ постер
avatar

Male
Број на мислења : 13827
Age : 23
Location : Кочани
Registration date : 2009-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:10 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:10 am

ке се банираат сеа тие членови?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
foreveryoung.x
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 4873
Age : 21
Location : Hogwarts, Hogwarts, Hoggy Warty Hogwarts. ^^
Registration date : 2010-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:15 am

Lovely Girl напиша:
StefaN напиша:
На една од IP адресите од каде што пишувала Teffy-Cande~ пронајдов уште 3 членови:
.tinkkie. [ 18 Мислења ]
AnnamarijaDelCerro* [ 1 Пишување ]
Miss.Giovanna [ 1 Пишување ]

А на една од IP адресите од каде што пишувала Mar-Lalii ~ пронајдов уште 6 членови:
Mariana.Esposito [ 421 Мислења ]
PrajillaSuarez [ 14 Мислења ]
Steffy.Esposito [ 11 Мислења ]
Еухе.Суарез [ 7 Мислења ]
dzoki-ale [ 5 Мислења ]
IvonnaDelCerro [ 4 Мислења ]ама не е можно тина и кате да...

Нема шански Тина и Катее да се.. Мора да е некоја грешка.

_________________

Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zombie#
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 7333
Age : 20
Location : Somewhere over the rainbow#
Registration date : 2010-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:19 am

Јас мислам дека не се Тина и Кате...Можно е некој да имат напраено сметки со ист ник..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
isidorajak
Уредувач
Уредувач
avatar

Female
Број на мислења : 13611
Age : 22
Location : Некаде во мислите со Тоше ;*
Registration date : 2009-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:22 am

хх ке видиме што ке кажат тие коа ке се вклучат...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#cyrusforever ♥
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 18901
Age : 21
Location : en MI mundo :)
Registration date : 2010-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 6:25 am

dokyy*zachary напиша:
хх ке видиме што ке кажат тие коа ке се вклучат...

_________________
  
#Te amare por siempre.
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
#invisible
Модератор
Модератор
avatar

Female
Број на мислења : 11985
Age : 22
Registration date : 2009-10-12

ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   Пон Јун 14, 2010 7:22 am

Јас не верувам дека се Тина и Кате

_________________

Por siempre parte de mi.
eternamente GRACIAS ♥
Spoiler:
 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Членови кој користат две сметки - БАН   

Вратете се на почетокот Go down
 
Членови кој користат две сметки - БАН
Вратете се на почетокот 
Страна 14 of 17Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Форум-
Отиди до: